Urodzinowo-baśniowy poranek z Małym Duszkiem

Kiedy

Kategoria

Teatrzyk kamishibai, gry i zabawy dla dzieci oraz urodzinowy tort!

Sob., 02.12.2023 godz. 11.00-13.00
Goethe-Institut w Krakowie, ul. Podgórska 34, budynek zabytkowy
Wstęp wolny.

Cykl wydarzeń organizowanych z okazji setnej rocznicy urodzin znanego niemieckiego pisarza dla dzieci, Otfrieda Preußlera, kończymy urodzinowo-baśniowym przyjęciem dla dzieci i rodziców, na które serdecznie zaprasza Biblioteka Goethe-Institut w Krakowie!

krakow
Otfried Preußler jest autorem m.in. „Malutkiej Czarownicy”, „Małego Duszka”, „Huberta w wielkim kapeluszu” (wszystkie ukazały się nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry w serii „Mistrzowie ilustracji”) oraz „Małego Wodnika”, „Rozbójnika Hotzenplotza” i „Krabata” (polskie przekłady ukazały się nakładem Wydawnictwa Bona).
Urodzinową sobotę spędzimy z Małym Duszkiem, który mieszka na poddaszu Sowiego Zamku i - jak przystało na ducha - codziennie budzi się równo o północy i straszy, złowrogo podzwaniając pękiem kluczy. Ale tak naprawdę jest bardzo sympatyczny – przyjaźni się z puchaczem, płata figle generałom i urzędnikom… Niejedno już widział, ponoć przyczynił się nawet do straszliwej klęski szwedzkich najeźdźców na swoje rodzinne Puchaczowo. „Mały Duszek“ Otfrieda Preußlera to pełna przygód, humoru i staroświeckiego wdzięku książka, po której żadne dziecko nie będzie się już bać duchów.
Przyjęcie urodzinowe: Świętujemy setne urodziny Otfrieda Preußlera! - urodzinowo-baśniowe przyjęcie - Goethe-Institut Polska - szczegóły >>