10. Festiwal Literatury dla Dzieci

Kiedy

Od:  
Do:  

Spotkania i warsztaty z najlepszymi polskimi twórcami książek dla dzieci i młodzieży

Niech żyje literatura! – to hasło przewodnie Festiwalu Literatury dla Dzieci, który odbędzie się w tym roku w Krakowie (14-19 listopada). W programie spotkania i warsztaty z najlepszymi polskimi twórcami książek dla dzieci i młodzieży - i wiele więcej! To jubileuszowa, 10. edycja pionierskiego, jednego z pierwszych w Polsce wydarzeń, które w centrum uwagi postawiło potrzeby najmłodszych czytelników i czytelniczek.

10. Festiwal Literatury dla Dzieci


Po 10 latach wracamy do korzeni! Chwileczkę – jak to wracamy? Przecież my ciągle jesteśmy przy nich. Bo te korzenie to oczywiście literatura! A co to jest literatura? Proste: okładki, pomiędzy nimi strony z ilustracjami i tekstem, a jak się to wszystko razem złoży to z tego wychodzi opowieść. Ale literatura zaczyna się wtedy, kiedy do tej opowieści dorzucimy nas z głową na poduszce, z czytającym głosem mam, tatków, ciotek i wujków, sióstr i bratków… Literatura zaczyna się wtedy, kiedy natchnieni książką przedzieramy się przez lasy, chaszcze, łąki, tropiąc dzikie stwory, które spotkaliśmy na kartach książki. Literatura zaczyna się wtedy, kiedy spotykamy się razem, żeby porozmawiać o tym co przeczytaliśmy. I dlatego z okazji dziesięciolecia wznosimy okrzyk: niech żyje literatura! Który to okrzyk jest nie tylko podzięką za książki i opowieści, ale też zachwytem nad tym, że wszystko ciągle jest możliwe – wystarczy tylko kapinkę poczytać.

10. Festiwal Literatury dla Dzieci to już tradycyjnie program wypełniony wydarzeniami i wrażeniami, na które zapraszamy zarówno rodziny z najmłodszym pokoleniem czytelników, młodzież, ale także nauczycieli, edukatorów, bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych współczesną literaturą dziecięcą.

10. Festiwal Literatury dla Dzieci

W programie krakowskiej edycji Festiwalu znalazły się m.in, pasmo komiksowe, stand-up dla najmłodszych, spektakle teatralne, wystawy oraz uwielbiane przez wszystkich czytanki po zachodzie słońca.

Wśród gości festiwalu spotkamy twórców nagradzanych i nominowanych do najważniejszych literackich wyróżnień w tym Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego i Nagrody Literacka Podróż Hestii. Będą z nami m.in.: Justyna Bednarek, Marcin Szczygielski, Tomasz Stawiszyński, Mania Strzelecka oraz wybitni ilustratorzy m.in. Aleksandra Herzyk, Anna Kaźmierak, Basia Flores i Maciej Szymanowicz.
Finałowi festiwalu towarzyszyć będzie Gala Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki dziecięcej roku i folkowy koncert zespołu Tęgie Chłopy.

Zapraszają Organizatorzy – Fundacja Burza Mózgów

***
10. Festiwal Literatury dla Dzieci
Kraków, 14-19 listopada 2023

Szczegółowy program i zapisy: https://fldd.pl/program-festiwalu-literatury-dla-dzieci-wkrakowie-2023/