24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

czwartek, 14 października 2021 - niedziela, 17 października 2021

 EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9

Stacjonarnie i wirtualnie

Po rocznej przerwie wracają Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®. 24 edycja wydarzenia, zrzeszającego miłośników literatury, odbędzie się w dniach 14-17 października w Centrum Kongresowym EXPO Kraków.

24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®

24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® będą inspirowane twórczością wybitnego polskiego futurologa Stanisława Lema, który napisał, że człowiek żyje zmianą. Przemiany i modyfikacje stały się wszechobecne w każdej dziedzinie, dlatego Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® otwierają się na zmiany.

24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® staną się spójnym wydarzeniem, które połączy tradycyjną formułę targów w hali z działaniami online.

W tym roku na uczestników targów, oprócz regałów pełnych książek i spotkań z autorami, czeka bogaty program towarzyszący. Spotkania z fantastyką, Festiwal książki górskiej i turystycznej, Strefa komiksu i gier planszowych, dziecięca strefa warsztatowa i wiele innych. Przestrzeń stacjonarną i wirtualną połączy Internetowa TV Targowa.

Targi w 2021 to ogrom nowości wydawniczych, prezentowanych w jednym miejscu i w jednym czasie. To przegląd aktualnych trendów, a także kierunków, w których zmierza współczesna literatura. To miejsce, w którym Czytelnicy mają możliwość poznania książek niedostępnych w dużych sieciach księgarskich.

Jednak przede wszystkim, Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® to bezpośrednie spotkania z ulubionymi autorami, ilustratorami i wydawcami. To przestrzeń wypełniona licznymi warsztatami i prelekcjami, również dla najmłodszych Czytelników. Miejsce dialogu, wymiany myśli i poglądów między Czytelnikami i Wydawcami, a dla Wystawców – szansa na podzielenie się swoją misją i pokazanie tego, co jest dla nich ważne.

Oficjalne otwarcie 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® odbędzie się 14 października o godzinie 12.00 w Centrum Targowo – Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9, w Saloniku Literackim hali Wisła.

Przestrzenie targowe będą dostępne dla odwiedzających:

    14 października, czwartek, od godz. 12.00
    15 i 16 października, piątek i sobota, w godz. 10.00-19.00
    17 października, niedziela, w godz. 10.00-17.00

Szczegółowe i aktualizowane informacje na temat Targów można znaleźć na oficjalnej stronie: https://ksiazka.krakow.pl