Przedstawienia dla dzieci w Pracowni pod Baranami

Kiedy

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Pracownia w Pałacu Pod Baranami zaprasza dzieci na niedzielne spektakle.

Przedstawienia dla dzieci w Pracowni pod Baranami

TEATR  „ BIGIEL”
Pracownia pod Baranami

Rynek Główny 27
Godz. 12:15

wstęp - 12 zł
dzieci do lat 3 - gratis

Dane kontaktowe:

www.facebook.com/PracowniaDlaDzieci

Spektakle dla dzieci.
Repertuar
na listopad 2019  

05.01.  "Jaś i Małgosia"

12.01.  "Bajki Rozmaite" wg. J. Tuwima i J. Brzechwy - UWAGA: Spektakl 12.01 odwołany z powodu choroby aktora!

19.01.  "Przygody Lisa Witalisa"
26.01.  "Jacek i Placek, czyli o dwóch takich, co ukradli Księżyc"

„JAŚ i MAŁGOSIA” bajka znana i lubiana, nie tylko przez dzieci. Spotkanie z tym sympatycznym rodzeństwem, dostarczą moc niezapomnianych wrażeń i zabawy. Dzieci biorą czynny udział w przedstawieniu.  Świat przedstawiony w tej bajce oswaja młodego widza z  prawdą, że życie to też czyhające zło, a  Baba Jaga, która udaje Piernikową Babcię,  nie zawsze jest taka miła. Jednak  mądrość, zaufanie oraz wiara w siebie i chęć poprawy, jest silniejsza. Bajka z morałem i dobrym humorem. Zapraszamy do PRACOWNI.

„BAJKI ROZMAITE” na podstawie wierszy JANA BRZECHWY I JULIANA TUWIMA. Ciekawie i dowcipnie zilustrowane teksty, z dużą ilością kostiumów i rekwizytów, spotykają się z bardzo żywym zainteresowaniem ze strony dzieci i dorosłych. Widzowie biorą czynny udział w przedstawieniu, pozwala to w atrakcyjny sposób przybliżyć klasykę literatury polskiej.

„Przygody Lisa Witalisa” - „Znano w świecie różne lisy…” Brzechwa  dumnego właściciela „ogona nad ogony” żartobliwie nazwał szelmą, obdarzając przy tym sporą dawką humoru. Lis Witalis był tak sprytny, że potrafił przekonać zwierzęta, by wybrały go na prezydenta. Co z tego wyniknie  i jak mieszkańcy lasu poradzili sobie z rudym spryciarzem?
Jest to bajka interaktywna, łączy zabawę z nauką. Wprowadza małego widza w świat zwierząt, pełen różnych charakterów. W humorystyczny sposób stara się pokazać co jest dobre a co złe.
Dzieci biorą czynny udział w przedstawieniu, kreują postaci zwierząt, stawiając niejednokrotnie  pierwsze kroki na scenie.

"JACEK I PLACEK, CZYLI O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC"
Wierszowana bajka na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego. Dwaj bliźniacy: Jacek i Placek wyróżniali się tym, że bardzo niechętnie odnosili się do wszelkiej pracy i nauki. Pewnego razu postanowili porzucić  szkołę i w bardzo łatwy i szybki sposób wzbogacić się.  Wyruszyli  w podróż, pełną przygód, a ich celem,  było zdobycie srebrnego Księżyca… Lecz nie tak łatwo ukraść piękny Księżyc, ponieważ strzeże go okrutny  i tajemniczy Czarnoksiężnik…
W przedstawieniu, oprócz aktorów:  Jacka i Placka, możemy zobaczyć lalki jawajki, w postaci Czarnoksiężnika i Nauczyciela. Interaktywna, pełna humoru i zabawy bajka, która w przystępny sposób, uczy, jak cienka jest granica między dobrem i złem.