Przedstawienia dla dzieci w Pracowni pod Baranami

Kiedy

 
 
+ 1 inne termin(y)

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Pracownia w Pałacu Pod Baranami zaprasza dzieci na niedzielne spektakle.

Przedstawienia dla dzieci w Pracowni pod Baranami

TEATR  „ BIGIEL”
Pracownia pod Baranami

Rynek Główny 27
Godz. 12:15

wstęp - 12 zł
dzieci do lat 3 - gratis

Dane kontaktowe:

www.facebook.com/PracowniaDlaDzieci

Spektakle dla dzieci.
Repertuar
na listopad 2019  

   10.11.  " Przez Bajki w Świat "
   17.11.  " Przygody Rozbójnika Rumcajsa "
   24.11.  "Jacek i Placek, czyli o dwóch takich, co ukradli Księżyc"

"Przez Bajki w Świat"
Jest  to przedstawienie interaktywne, w którym z humorem wędrujemy przez klasykę literatury dziecięcej.  Można tam spotkać Srokę - Kłamczuchę, zakochanego Boćka, szalonego  Zajączka, albo zasadzić  i schrupać rzepkę.
W bajkowym świecie dzieci aktywnie uczestniczą, przebierają się w postaci z bajek, razem z aktorami odgrywają sceny. W ten sposób odkrywamy zakamarki dziecięcej fantazji, a rodzic niejednokrotnie jest zaskoczony, jaka ona może być barwna. Zapraszamy do wspólnej wędrówki, wesołej i twórczej zabawy, gdzie razem tworzymy kolorowy świat bajek.

"Przygody Rozbójnika Rumcajsa"

Bajka ta przybliża dzieciom temat ekologii i prawdziwej przyjaźni. Przedstawia zabawne perypetie Księcia Pana i Rumcajsa, który stanął w obronie swojego przyjaciela Wodnika, oraz lasu i zwierząt tam żyjących. Piękne kostiumy, oprawa muzyczna, sceny pełne humoru oraz żywy udział dzieci w przedstawieniu dostarczają wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

"JACEK I PLACEK, CZYLI O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC"
Wierszowana bajka na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego. Dwaj bliźniacy: Jacek i Placek wyróżniali się tym, że bardzo niechętnie odnosili się do wszelkiej pracy i nauki. Pewnego razu postanowili porzucić  szkołę i w bardzo łatwy i szybki sposób wzbogacić się.  Wyruszyli  w podróż, pełną przygód, a ich celem,  było zdobycie srebrnego Księżyca… Lecz nie tak łatwo ukraść piękny Księżyc, ponieważ strzeże go okrutny  i tajemniczy Czarnoksiężnik…
W przedstawieniu, oprócz aktorów:  Jacka i Placka, możemy zobaczyć lalki jawajki, w postaci Czarnoksiężnika i Nauczyciela. Interaktywna, pełna humoru i zabawy bajka, która w przystępny sposób, uczy, jak cienka jest granica między dobrem i złem.