Muzyka i magia w Operze Krakowskiej

Kiedy

 
 
+ 1 inne termin(y)

Gdzie

ul. Lubicz 48
Kraków

Kategoria

muzyka i magiaOpera Krakowska zaprasza dzieci na cykl spektakli muzyczno-teatralnych "Muzyka i magia". To fantastyczna podróż w magiczną krainę muzyki i baśni, która oczaruje dzieci niezwykłością zdarzeń. Bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu: „Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni”!

Poznamy niezwykłego Czarodzieja – Muzomagiusa, który potrafi sprowadzać na scenę różne sytuacje, emocje i postaci z baśni. Za sprawą magicznej muzyki pojawi się więc na scenie Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i wielu innych bohaterów opowieści dla dzieci. Niestety w szlachetnej pracy Czarodzieja przeszkadza hałaśliwy potwór Bumtararam, który zakłóca czarodziejskie sztuczki. Sprawia on, że na scenie panuje chaos, a w bajkach wszystko się plącze i miesza. Akcja poważnie się komplikuje, tworząc niespodziewane, absurdalne i zabawne sytuacje. Na szczęście zjawia się Profesor Badacz, specjalista w dziedzinie bajkoznawstwa i baśniologii stosowanej. Pragnie on poznać i opisać działalność Muzomagiusa oraz opublikować swe odkrycia w tworzonej od lat Baśniowej Encyklopedii Muzyki! 

Spektakl muzyczno-teatralny Muzyka i magia to doskonała rodzinna rozrywka, która rozbudzi w dzieciach zamiłowanie do muzyki i wprowadzi je w magiczny świat teatru.

czas trwania: 1 godz. 20 min

Sprzedaż biletów prowadzona wyłącznie w Kasie Opery

Najbliższe przedstawienia:
13.06.2023, godzina: 10:00, 12:00

Kompozytor: Andrzej Zarycki, Wojciech Graniczewski

Reżyseria: Wojciech Graniczewski
Kierownictwo muzyczne: Andrzej Zarycki, Marek Kluza

Dane kontaktowe:
Opera Krakowska

ul. Lubicz 48 
31-512 Kraków
Tel: +48 12 296 62 00 (portiernia)
www.opera.krakow.pl
opera@opera.krakow.pl