Alicja w krainie opery

Kiedy

Gdzie

ul. Lubicz 48
Kraków

Kategoria

Opera Krakowska zaprasza na warsztaty edukacyjne Alicja w krainie opery – cykl spotkań dla dzieci w wieku 6–9 lat.

Interaktywne warsztaty dla dzieci w Operze Krakowskiej

opera krakowska

Zabawne, tajemnicze, bajkowe spotkania nawiązujące do znanej historii Alicji w Krainie Czarów są świetną okazją, aby dzieci poznały operę od innej strony. Przechodząc przez dziurkę od klucza, wejdą do magicznej krainy, w której odkrywać będą operowe sekrety. Zatańczą na zaczarowanej pięciolinii, stworzą niezwykłe nakrycie głowy dla Szalonego Kapelusznika, zobaczą kostiumy i scenografie, poznają instrumenty, a także – dzięki eksperymentom artystycznym i nowym technologiom – dowiedzą się, na czym polega magia sceny. Niesamowity świat opery pokazany zostanie oczami małej przewodniczki – Alicji, która opowie o nim ze swojego punktu widzenia – punktu widzenia dziecka.
Spotkania realizowane są na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej, która na czas warsztatów zmienia się w baśniową krainę czarów i magii. W jej odkrywaniu pomagają artyści i pracownicy Opery, ale też niezwykłe zabawy interaktywne, sprawiające, że sztuka operowa staje się przystępna i przyjazna.

Terminy spotkań:

2 kwietnia, niedziela, 10:00, 12:00 Duża Scena
16 kwietnia, niedziela, 10:00, 12:00 Duża Scena

28 maja, niedziela, 10:00, 12:00 Duża Scena

Trwające około 60–70 minut spotkania odbywają się w niedzielne poranki – o godz. 10.00 i 12.00. Uczestniczą w nich dzieci w grupach liczących maksymalnie 30 osób.

UWAGA! Warsztaty przeznaczone są wyłącznie dla dzieci. Rodzice mogą poczekać na dziecko na Antresoli Opery Krakowskiej.

Spotkania prowadzi Anna Adamus, od wielu lat związana z Operą Krakowską, pomysłodawczyni i organizatorka projektów edukacyjnych i społecznych, dla dzieci, młodzieży, niepełnosprawnych, seniorów, kobiet w ciąży. Współpracuje z ogólnopolskim miesięcznikiem „Bliżej Przedszkola”, pisząc teksty piosenek, scenariusze przedstawień oraz zabaw dla przedszkolaków. Pomysłodawczyni, twórczyni oraz prowadząca cyklu spotkań dla dzieci Porank, nagrodzonego przez portal „Czas Dzieci” statuetką „Słonecznik 2015” w kategorii „Muzyka” oraz w 2018 roku Nagrodą Rodziców w kategorii „Ruch” jako najbardziej rozwojowa krakowska inicjatywa dla dzieci. Z wykształcenia menadżer kultury, z zamiłowania pedagog, prywatnie jest mamą 3-latki, z którą prowadzi profil na Instagramie @cudawianki_rudej_anki, gdzie dzieli się pokładami kreatywności i pozytywnej energii.

Organizatorzy informują, że podczas każdego spotkania robione są zdjęcia oraz nagrywane są materiały filmowe. Wykorzystywane będą one wyłącznie w celach promocyjnych i archiwalnych.