Majowe spektakle w Teatrze Groteska

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

ul. Skarbowa 2
Kraków

Kategoria

Teatr Groteska w Krakowie przygotował na maj bogatą ofertę znanych i lubianych spektakli dla dzieci.

W repertuarze m.in. propozycja dla młodzieży, czyli Dwanaście prac Heraklesa. Spektakl opowiada dzieje greckiego bohatera za pomocą atrakcyjnego języka teatru formy. Autorzy przedstawienia oparli się na wersji mitu Jana Parandowskiego, wzbogaconej  o obecność – niczym w średniowiecznym moralitecie – dwóch figur Cnoty (rozumianej jak dążenie do równowagi i moralności) i Rozkoszy (rozumianej jako folgowanie własnym zachciankom i instynktom), pomiędzy którymi rozdarty jest bohater.

spektakl

Ponadto na scenie zagoszczą ulubione spektakle najmłodszych widzów: Kto pocieszy pechowego Nosorożca, Wścibscy, Brzydkie Kaczątko, Kot w butach, Piękna i Bestia, a także Kapelusz za sto tysięcy na podstawie bestsellerowej powieści kryminalnej dla dzieci i młodzieży autorstwa Adama Bahdaja z 1966 roku w reżyserii Adolfa Weltschka.

spektakl dla dzieci kraków

Wraz z aktorami widzowie przeniosą się do nadmorskiego kurortu, w którym – jak to nad Bałtykiem bywa – ciągle pada deszcz. A gdy pada… młodzi bohaterowie wcale się nie nudzą, bo do rozwiązania mają fascynującą kryminalną zagadkę.  "Kapelusz za sto tysięcy" jest lekturą uzupełniającą dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych.

A na scenie dla dorosłych  Kandyd czyli optymizm, Skąpiec oraz premiera maja – OKNA – spektakl dla dorosłych i młodzieży od 16 lat.

To przedstawienie bez słów – przemawiające do widzów sytuacjami i obrazami. Utrzymane w konwencji teatru plastycznego. W swojej płynnej zmienności epizodów jest niczym filmowa opowieść – nieznająca czasowych ani przestrzennych ograniczeń.

Okna to spektakl, który opowiada o znaczeniu i sile domu, który jest dla każdego człowieka centrum świata. To opowieść o tym, jak krucha i łatwa do fizycznego unicestwienia jest ta domowa ostoja.

Premiera spektaklu OKNA: 20.05.2023, godz. 19:00

Rezerwacja biletów:
od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00
tel. 12 633 48 22, 12 631 81 80 wew. 238, 244, 258.

Szczegółowy repertuar, cennik biletów oraz zasady dokonywania rezerwacji dostępne na stronie: http://www.groteska.pl/