„Ongaku trzy kamienie” w Operze Krakowskiej!

Kiedy

Gdzie

ul. Lubicz 48
Kraków

Kategoria

Spektakl dla dzieci w wieku 9-15 lat, przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku i ruchu.

Opera Krakowska zaprasza na spektakl rodzinny „Ongaku trzy kamienie”.

Najbliższe przedstawienia:
05 października, środa, 10:00
05 października, środa, 12:00

Sprzedaż biletów prowadzona wyłącznie w Kasie Opery
Scena: Antresola

To utrzymana w konwencji fantasy muzyczna opowieść o Janku, nastolatku, który stracił matkę i nie może odnaleźć porozumienia z ojcem. W wyobraźni chłopak tworzy tytułową krainę Ongaku, z której przybywa wojowniczka Merodi i wprowadza go w świat tajemnic, poszukiwania odwagi i otwartości. Rozpoczyna się podróż do trzech światów. Jak głosi legenda, znajdują się w nich trzy kamienie prawdy, dzięki którym zniszczona przez złego Waru kraina Ongaku na nowo odzyska równowagę. Te trzy światy są ze sobą połączone i stają się symbolem naszej tolerancji, zrozumienia drugiego człowieka i spojrzenia na otaczający świat z jego perspektywy.

opera.krakow

„Ongaku trzy kamienie” jest spektaklem przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku i ruchu, adresowanym do widzów w wieku 9-15 lat. Odpowiednie elementy, jak m.in. audiodeskrypcja, język migowy, efekty dźwiękowe i wizualne, umożliwiają każdemu widzowi poznanie świata dźwięków Ongaku, a także edukują.

„W opowieści ważną rolę odgrywają drzwi – to one symbolizują brak zrozumienia i ścianę, jaką często budujemy w relacjach z drugim człowiekiem” – mówi Paweł Wójtowicz, reżyser spektaklu. „Drzwi, które zatrzaskuje przed ojcem syn, stają się murem odgradzającym go po stracie matki od świata realnego. Podczas swojej przygody uczy się otwierać drzwi do światów chaosu, ciszy i mroku, dzięki czemu poznaje siebie, swoją wrażliwość i umiejętności. Spektakl ukazuje przygody, które otwierają drzwi do zrozumienia człowieka, komunikowania się i budowania więzi ojca z synem. Akcja, edukacja, muzyka i uwrażliwianie to przenikające się elementy, które prowadzą do finału z pozytywnym przesłaniem” – dodaje.

opera.krakow

REALIZATORZY:
Scenariusz, reżyseria, muzyka i kierownictwo muzyczne: Paweł Wójtowicz
Scenografia i kostiumy: Bożena Pędziwiatr
Asystent reżysera, inspicjent: Agnieszka Sztencel

Tłumacze języka migowego: Magdalena Sipowicz, Irena Piecha
Audiodeskrypcja: Fundacja Siódmy Zmysł, tekst: Alicja Barć
Konsultacja Regina Mynarska
Lektor: Jerzy Wójcik

OBSADA:
Władca czasu / Stwór I, Stwór II, Stwór III: Michał Kutnik
Tata / Oto: Krzysztof Kozarek
Janek: Adrian Domarecki
Merodi: Zuzanna Caban
Głos: Jerzy Wójcik
Nanika: Zosia Sztencel

Orkiestra Kameralna Opery Krakowskiej:
Paweł Wójtowicz, Dominika Olszewska-Szczepanik, Klaudia Dzierża, Małgorzata Piekarczyk, Krzysztof Wójtowicz, Leszek Pacanek, Marek Lewandowski, Patryk Bała, Żaneta Seweryn, Kristina Kutnik.