Teatr Groteska zaprasza na wrześniowe spektakle

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

ul. Skarbowa 2
Kraków

Kategoria

Teatr Groteska w Krakowie przygotował na wrzesień bogatą ofertę znanych i lubianych spektakli dla dzieci.

Po wakacyjnej przerwie na scenę powrócą: „Przygody Tomka Sawyera”, „Piękna i Bestia”, „Calineczka – niezwykłe przygody”, „Brzydkie Kaczątko” oraz „Pchła Szachrajka”.

Klasyczne teksty, niepowtarzalna plastyka teatralna i dużo dobrej zabawy gwarantowane!

Piękna i Bestia
3.09 godz. 16.00
4.09 godz. 11.00 i 13.30

„Piękna i Bestia” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego to wzruszająca opowieść o miłości, która jest w stanie przezwyciężyć wszystko. Spektakl jest teatralnym przełożeniem XVIII-wiecznej powieści Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Opisane przez autorkę problemy i rozważania dotyczące piękna, i jego znaczenia w naszym codziennym życiu, nic nie straciły na swojej aktualności.

Calineczka – niezwykłe przygody
10.09 godz. 16.00
11.09 godz. 11.00 i 13.00

calineczka

Andersenowska baśń o pięknym elfie, którego czeka wiele przygód, nim odkryje, czym jest prawdziwa miłość. Niezwykła uroda oraz dobre serce Calineczki zjednują jej wielu przyjaciół, ale też nieraz wystawiają ją na niebezpieczeństwo – czynione dobro powraca jednak zwielokrotnione. Pomysłowe techniki lalkowe i kostiumy przeniosą widzów w przyjazny, baśniowy świat. W spektaklu wykorzystane zostały także techniki multimedialne, które przeobrażają scenerię przygód Calineczki, wzbogacając całość dodatkowymi walorami plastycznymi.

Przygody Tomka Sawyera
17.09 godz. 16.00
18.09 godz. 11.00 i 13.30

Tomek Sawyer i Huckleberry Finn to dwóch nastoletnich przyjaciół. Jeden jest zwariowanym, niepokornym rozrabiaką, drugi – zmuszonym do samodzielności „dorosłym” dzieckiem. Obydwaj napędzani niebanalną wyobraźnią, co chwilę wpadają w coraz to większe tarapaty. Podążając za losami Tomka uświadamiamy sobie, że wartości takie jak rodzina, przyjaźń, lojalność i miłość były, są i zawsze pozostaną najważniejsze. W tym przedstawieniu czas się cudownie zatrzymał, dzieciństwo nigdy nie mija i każdy zostać może Kapitanem Parowca…
dla dzieci kraków

Brzydkie Kaczątko
27.09 i 28.09 godz. 9.00 i 11.30

Spektakl oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena powstaje na oczach widzów, a zarazem w wyobraźni autora. W domu Andersena wszyscy domownicy chodzą na palcach, żeby nie przeszkadzać w pisaniu kolejnej baśni. A nie da się jej zwyczajnie napisać. Baśń musi urodzić się sama, albo… wykluć. A jak wykluć – to z jajka. Skoro z jajka, to głównym bohaterem baśni będzie Brzydkie Kaczątko.

Pchła Szachrajka
29.09 i 30.09 godz. 9.00 i 11.30

Pchła Szachrajka, spektakl muzyczny w reżyserii Anny Seniuk, to feeria kolorowych kostiumów, świetne pomysły na rekwizyty (fascynujące rurki z wyjedzonym z nich kremem czy słoniowe ciężkie nogi w postaci klockowatych koturnów, a także stolik na kółkach, który dzięki prostym zabiegom przejmuje różne funkcje) i po mistrzowsku wyśpiewane krótkie, rytmiczne wersy wiersza Jana Brzechwy. Wszystko kipi humorem, śpiewem i lekkością choreografii.
teatr kraków

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
21.09, 22.09, 23.09 godz. 9.00 i 11.30
24.09 godz. 16.00
25.09 godz. 11.00 i 13.30

Groteska zagra we wrześniu także cieszące się dużą popularnością „Niesamowite przygody 10 skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. To wielowątkowa opowieść o lekkim zabarwieniu kryminalnym. Dziesięciu bohaterów, dziesięć problemów i dziesięć niesamowitych przygód z dużą porcją abstrakcyjnego humoru.
Scenariusz spektaklu, w reż. Lecha Walickiego, został oparty na uwielbianej przez dzieci twórczości Justyny Bednarek.

Szczegółowy repertuar dostępny na stronie: http://www.groteska.pl/.