WAKACJE W MCK – NATURA POD LUPĄ

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Rynek Główny 25
Kraków

Kategoria

WAKACJE W MCK – NATURA POD LUPĄ

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza domy kultury, przedszkola, szkoły i inne placówki organizujące w wakacje zajęcia dla dzieci, na warsztaty plastyczne inspirowane wystawą „Domowroty. Włodzimierz Puchalski”.

Wakacyjne warsztaty w MCK to aktywne zwiedzanie wystawy „Domowroty. Włodzimierz Puchalski” z przewodnikiem (od 22 lipca), rozwiązywanie zagadek, ćwiczenia na spostrzegawczość i poszukiwanie odpowiedzi na pytania w przestrzeni galerii, inspirujące ścieżki edukacyjne i tematy warsztatów, które zachęcają uczestników do twórczego myślenia i działania. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Warsztaty do wyboru w cyklu Wakacje w MCK w Krakowie:

Bocianie historie –  te czarno-białe ptaki stanowią bardzo ważny element wystawy „Domowroty. Włodzimierz Puchalski”, dlatego w czasie warsztatów weźmiemy je pod lupę. Uczestnicy będą mieli szansę dowiedzieć się dlaczego bociany odbywają tak długą podróż i którą cześć globu uważają za swój dom.

W kalejdoskopie – w ramach tej propozycji uczestnicy będą mogli stworzyć barwne kalejdoskopy, w którym dzięki wielokrotnym odbiciom różnokolorowych obrazów, będą mogli zaobserwować różnobarwne, symetryczne figury.

Natura w zbliżeniu – każdy przyrodnik powinien dysponować lornetką by móc z ukrycia, w jak największym zbliżeniu podziwiać różne gatunki ptaków, ssaków i innych dzikich zwierząt. Warsztaty te będą szansą na stworzenie własnych magicznych lornetek.

Zwierzęcy kamuflaż – kamuflaż stanowi bardzo ważną czynność wśród zwierząt, dzięki której mogą one się ukryć przed innym drapieżnikiem. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli wcielić się w wybrane zwierzęta przygotowując kolorowe maski.

Czarne kruczki – dla grup szczególnie zainteresowanych architekturą i historią kamienicy „Pod Kruki” proponujemy wspólne zwiedzanie siedziby MCK oraz warsztaty plastyczne inspirowane ptasimi mieszkańcami naszej kamienicy.

Akcja trwa od 27 czerwca do 31 sierpnia 2022 r. Warsztaty w cenie 2 zł od każdego uczestnika.

Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00 dla grup liczących 25 osób (liczniejsze grupy są dzielone).
Zajęcia trwają 90-120 minut.

Zgłoszenia można dokonywać e-mailowo: warsztaty@mck.krakow.pl

To będą niezapomniane wakacje! Zapraszamy do MCK.