„Z muzyką od poczęcia” – muzykoterapia dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej

Kiedy

Gdzie

ul. Lubicz 48
Kraków

Kategoria

Przyszła mamo! Jeśli chciałabyś poznać techniki muzykoterapii relaksacyjnej, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe torem brzusznym, dowiedzieć się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne czy jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci to przyjdź do Opery Krakowskiej na warsztaty pt. „Z muzyką od poczęcia”.  

Muzykoterapia dla przyszłych mam

Warsztaty "Z muzyką od poczęcia" to zajęcia muzykoterapeutyczne w Operze Krakowskiej, dedykowane kobietom w ciąży.

kraków opera


Jeden cykl obejmuje rozbudowane spotkania o następującej tematyce:

Wpływ muzyki na stan psychofizyczny matki i dziecka oraz stymulacja prenatalna (3.10.2020)
Emocje w ciąży oraz sztuka efektywnego relaksu (13.10.2020)
Godny poród i połóg z pomocą muzykoterapii (termin zostanie podany)

Każde z zajęć składa się z trzech części:

I część – obejmuje ćwiczenia rozluźniające i relaksacyjne oraz ćwiczenia oddechowe torem piersiowym oraz torem brzusznym, odbywające się do muzyki operowej/klasycznej. Każdorazowo zakończona jest relaksacją neuromięśniową.
II część – jest w formie pogadanki i rozmowy z uczestniczkami zajęć temat danego spotkania
III część – polega na stosowaniu technik muzykoterapeutycznych oraz nauce piosenek do brzuszka i kołysanek.

Głównym celem zajęć jest kształtowanie świadomości i wrażliwości muzycznej wśród mam, zwiększenie ich wiedzy  na temat ciąży, porodu i połogu, a także wzmocnienie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem.


Zajęcia prowadzone są w grupie do 20 osób i trwają około 1,5-2 godzin. Odbywają się w części wystawowej Antresoli Opery Krakowskiej (380 m2), a każdej z Pań będzie przypisane na czas zajęć stałe miejsce siedzące przy zachowaniu 3m odstępu od pozostałych uczestniczek. Przed warszatatmi należy wypełnić lub przynieść wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia (oświadczenie o stanie zdrowia można pobrać TUTAJ). Uprzejmie prosimy również o zabranie ze sobą wygodnego ubrania i obuwia. Zalecamy korzystanie z własnej maty do ćwiczeń. Przed zajęciami oraz w ich trakcie Opera zapewnia środki do dezynefkcji rąk.

Szczegóły:

http://www.opera.krakow.pl