„Z muzyką od poczęcia” – muzykoterapia dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej

Kiedy

Gdzie

ul. Lubicz 48
Kraków

Kategoria

Przyszła mamo! Jeśli chciałabyś poznać techniki muzykoterapii relaksacyjnej, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe torem brzusznym, dowiedzieć się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne czy jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci to przyjdź do Opery Krakowskiej na warsztaty pt. „Z muzyką od poczęcia”.  

Muzykoterapia dla przyszłych mam


„W kręgu kobiet, w atmosferze wzajemnego zaufania i życzliwości postaramy otworzyć się na kojące działanie muzyki. Ułatwi nam to praca z oddechem, śpiew oraz techniki wyobrażeniowe i relaksacyjne.” – mówi Karolina Gwardzik, doula, muzykoterapeutka i prowadząca zajęcia.

Nowy cykl obejmuje 3 rozbudowane spotkania o następującej tematyce:

1) Wpływ muzyki na stan psychofizyczny matki i dziecka oraz stymulacja prenatalna.

2) Emocje w ciąży oraz sztuka efektywnego relaksu.

3) Godny poród i połóg z pomocą muzykoterapii.

 Zajęcia składają się z trzech części. Część pierwsza obejmuje ćwiczenia rozluźniające i relaksacyjne na piłkach oraz ćwiczenia oddechowe torem piersiowym oraz torem brzusznym, odbywające się do muzyki operowej/klasycznej. Część pierwsza zakończona jest każdorazowo relaksacją neuromięśniową. W części drugiej omawiany jest w formie pogadanki i rozmowy z uczestniczkami zajęć temat danego spotkania, natomiast część trzecia polega na stosowaniu technik muzykoterapeutycznych oraz nauce piosenek do brzuszka i kołysanek.

Głównym celem zajęć jest kształtowanie świadomości i wrażliwość muzyczną wśród mam, podniesienie ich wiedzy  na temat ciąży, porodu i połogu, a także wzmocnienie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem.

W tym sezonie w zajęciach  wezmą udział również gościć specjalni –  kobiety i mamy, które wzbogacą nasze spotkania o cenną wiedzę w zakresie urofizjoterapii i pierwszej pomocy ciężarnych i noworodków.

Najbliższe terminy spotkań:

16 listopada 2019 r. (sobota), godz. 11.00
29 lutego 2020 r. (sobota), godz. 11.00
14 marca 2020 r. (sobota), godz. 11.00
4 kwietnia 2020 r. (sobota), godz. 11.00

Zajęcia prowadzone są w grupie do 22 osób, w czasie ok. 1,5-2 godzin, a odbywają się na Antresoli Opery Krakowskiej. Po warsztatach zapraszamy na filiżankę herbaty i indywidualne rozmowy z prowadzącą. Uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą wygodnego ubrania i obuwia.

Bilety w cenie 23 zł do nabycia w Kasie Opery oraz on-line.

Szczegóły:
http://www.opera.krakow.pl