„Z muzyką od poczęcia” – muzykoterapia dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej

Kiedy

Gdzie

ul. Lubicz 48
Kraków

Kategoria

Przyszła mamo! Jeśli chciałabyś poznać techniki muzykoterapii relaksacyjnej, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe torem brzusznym, dowiedzieć się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne czy jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci to przyjdź do Opery Krakowskiej na III edycję warsztatów pt. „Z muzyką od poczęcia”.  

Muzykoterapia dla przyszłych mamSpotkania, które adresowane są do mam i ich dzieci w okresie prenatalnym, pomogą mamom przygotować się do przyjścia na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną.

- „Muzykoterapią jako metodą leczenia  zaczęto posługiwać się w połowie XX wieku m.in. na oddziałach położniczych. Zauważono korelację między słuchaniem muzyki, rozluźnieniem napięcia mięśniowego, a redukcją bólu” - mówi Karolina Gwardzik, muzykolożka i muzykoterapeutka, prowadząca warsztaty „Z muzyką od poczęcia” w Operze Krakowskiej. - „Jeśli matka nie chce decydować się na medyczne znieczulenie, odpowiednio dobrana muzyka, aktywność i regulacja oddechu - to sposób na łatwiejsze przetrwanie porodu” – dodaje.

W obecnym cyklu zajęcia dla mam odbędą się w następujących terminach:

21.02.2019, godz. 17.00 (czwartek)
  9.03.2019, godz. 11.00 (sobota)
  4.04.2019, godz. 17.00 (czwartek)
  9.05.2019, godz. 17.00 (czwartek)
  1.06.2019, godz. 11.00 (sobota)

Zajęcia prowadzone są w grupie do 22 osób, w czasie ok. 1,5-2 godzin, a odbywają się na Antresoli Opery Krakowskiej. Po warsztatach zapraszamy na filiżankę herbaty i indywidualne rozmowy z prowadzącą. Uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą wygodnego ubrania i obuwia.
Bilety w cenie 18 zł do nabycia w Kasie Opery oraz on-line.

Szczegóły:
http://www.opera.krakow.pl