„Z muzyką od poczęcia” – muzykoterapia dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej

Kiedy

 

Gdzie

ul. Lubicz 48
Kraków

Kategoria

Przyszła mamo! Jeśli chciałabyś poznać techniki muzykoterapii relaksacyjnej, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe torem brzusznym, dowiedzieć się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne czy jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci to przyjdź do Opery Krakowskiej na warsztaty pt. „Z muzyką od poczęcia”.  

Muzykoterapia dla przyszłych mam

Warsztaty "Z muzyką od poczęcia" to zajęcia muzykoterapeutyczne w Operze Krakowskiej, dedykowane kobietom w ciąży.

opaera krakowska

Już od 29 maja na przestrzennej Antresoli Opery Krakowskiej odbędzie się kolejna edycja muzykoterapeutycznych warsztatów dla przyszłych mam – „Z muzyką od poczęcia”. Nauka technik terapii muzyką, a nawet edukacja w zakresie ciąży, porodu i połogu – tego na pewno nie zabraknie podczas cyklu.

Kolejne odsłony wydarzenia zaplanowane są na 7 i 21 czerwca (g. 17.00).
„Z muzyką od poczęcia” to nowatorski cykl warsztatów realizowany przez Operę Krakowską zapełniający niszę spotkań muzykoterapeutycznych dedykowanych dla kobiet w ciąży. Jak podaje nauka, kobiety już od pierwszych tygodni ciąży, dzięki odpowiednim ćwiczeniom i specjalnie dobranej muzyce mogą wpływać na rozwój swoich dzieci. Wychodząc naprzeciw potrzebom przyszłych mam, podczas trzech spotkań cyklu poruszane będą takie tematy, jak m.in.: wpływ muzyki na stan psychofizyczny matki i dziecka, stymulacja prenatalna, ambiwalentne emocje
w ciąży, sztuka efektywnego relaksu, a także godny poród i połóg z pomocą muzykoterapii.

Terapia muzyką i nie tylko

Głównym celem zajęć jest kształtowanie świadomości muzycznej wśród mam, podniesienie ich umiejętności muzycznych, a także wzmocnienie więzi z dzieckiem. Uczestniczki poznają m.in. techniki muzykoterapii relaksacyjnej, techniki wyobrażeniowo-projekcyjne czy ćwiczenia oddechowe torem brzusznym. Podczas każdego spotkania przyszłe mamy dowiedzą się również jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne, a także jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci. Nie zabraknie także muzyki klasycznej. Kompozycje Mozarta, Debussy’ego czy Vivaldiego stanowić będą idealne tło do ćwiczeń relaksacyjnych i wyobrażeniowych.
Warsztaty będą prowadzone przez muzykolożkę i muzykoterapeutkę – Karolinę Gwardzik oraz zaproszonych gości, wśród których znajdą się specjalistki: Joanna Suchowska-Oruba – psycholog, wykładowca, Monika Gwardzik - fizjoterapeutka uroginekologiczna i blogerka oraz Agata Słowik – ratowniczka medyczna. Gościnie podzielą się m.in. swoją specjalistyczną wiedzą oraz doświadczeniem porodowym.

„Z muzyką od poczęcia” 29 maja (sobota) g. 11.00, 7 i 21 czerwca (poniedziałek) g. 17.00,  Antresola Opery Krakowskiej.

Informacje organizacyjne
Zajęcia odbędą się na Antresoli Opery Krakowskiej (380 m²) w ścisłym reżimie sanitarnym. Każdej z Pań na czas zajęć przypisane będzie stałe miejsce siedzące przy zachowaniu 3 metrów odstępu od pozostałych oraz udostępniona mata i piłka gimnastyczna. Organizatorzy zachęcają do posiadania wygodnego ubrania
i obuwia. Przed warsztatami zbierane będą oświadczenia o stanie zdrowia. Przed zajęciami oraz w ich trakcie Opera zapewnia środki do dezynfekcji rąk.

Bilety w cenie 25 zł dostępne na stronie internetowej Opery Krakowskiej
Więcej informacji o wydarzeniu na www.opera.krakow.pl

Szczegóły:

http://www.opera.krakow.pl