Do dzieła! Cykl popołudniowych spotkań dla dzieci w Muzeum Narodowym w Krakowie

Kiedy

Kategoria

Raz w miesiącu, we wtorkowe lub czwartkowe popołudnie, spotkamy się w galerii przed dziełem, które stanie się inspiracją do swobodnej rozmowy. Za każdym razem wybór dzieła będzie dla uczestników niespodzianką. Ponieważ spotkania będą się odbywać w tygodniu, nie obejdzie się bez zadań domowych – nie damy zasnąć szarym komórkom.


Ważne informacje:

  • Preferowany wiek uczestników: 6-10 lat
  • Czas trwania: 16:45-17:45 (1 h)
  • Liczba miejsc w grupie jest ograniczona
  • Cena biletu: 5 zł od dziecka, opiekun – wstęp bezpłatny
  • Bilety:  https://bilety.mnk.pl/ Zakup biletu jest równoznaczny z rezerwacją miejsca.
  • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (czynne w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie)

 

Do dzieła! Cykl popołudniowych spotkań dla dzieci

Spotkania dla dzieci

Terminy i miejsca:
05.03.2018, Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1, wystawa „Wyspiański. Nieznany”

Prowadzenie: Joanna Zaguła – historyczka sztuki. Pasjonuje się sztuką bizantyńską. W wolnych chwilach eksperymentuje z malarstwem i rysunkiem. Bardzo lubi zapach nowych kredek.

 11.04.2018, Kamienica Szołayskich, pl. Szczepański 9, wystawa „Kraków 1900”

Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy – absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, w Dziale Edukacji MNK odpowiada za program dla dzieci i rodzin. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów.

07.05.2018, Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1, galeria „Broń i Barwa w Polsce”

Prowadzenie: Marta Wojtyś-Kipiel – historyczka i edukatorka. W Dziale Edukacji MNK tworzy program dla szkół. Projektuje i prowadzi zajęcia edukacyjne dla różnych grup odbiorców. Interesuje się dużymi i małymi aferami historycznymi. Lubi słońce, morze i ciszę.

4.06.2018, Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, Rynek Główny 3

Prowadzenie: Filip Skowron – polonista i etnolog. Pracuje w Dziale Edukacji MNK. Lubi Józefa Czapskiego, Młodą Polskę i osoby odwiedzające muzeum. Korci go łamanie muzealnych zasad. Postawy zwiedzających i prowadzone z nimi rozmowy są elementem doktoratu, nad którym pracuje.

Odnośnik