To ja, Muzyka - widowisko muzyczne dla dzieci

Kiedy

Gdzie

ul. Lubicz 48
Kraków

Kategoria

NAJBLIŻSZE TERMINY
20 grudnia, wtorek, 11:00
21 grudnia, środa, 11:00

Scena Kameralna
Czas trwania: 1 godzina 20 minut
Sprzedaż prowadzona wyłącznie w Kasie Opery

Niesamowite spotkania dla dzieci w bajkowej krainie – pełnej magii, fantastycznych postaci, gdzie wszystko co nas otacza to muzyka!

opera

W repertuarze znajdą się specjalnie dobrane i opracowane na tę okoliczność piosenki ze spektakli dziecięcych, wystawianych na naszej scenie w ostatnich latach: „Księga lasu”, „Muzyka i magia”, „Profesor Wiolinek” i „Ongaku trzy kamienie”. Wybór piosenek z pewnością ucieszy wszystkich entuzjastów tajemniczych, baśniowych światów, dziecięcych filmów czy mówiących (i śpiewających!) zwierząt. Na scenie pojawią się bowiem: Kopciuszek, Zła Królewna, małpy, wilk, pająk, piraci, duchy i inne postaci. Obok ballad można będzie usłyszeć  utwory nawiązujące do Disneyowskich produkcji, żywe piosenki utrzymane w tanecznych rytmach, pirackie szanty, blues, a nawet… rap!  Kolorowe, barwne kostiumy i scenografia przeniosą słuchaczy w świat pełen przygód i dziecięcych marzeń.

W rolach głównych wystąpią znani i lubiani przez dzieci soliści: Magdalena Barylak i Michał Kutnik. Koncert poprowadzi Marcin Herman, który wcieli się w Ducha Opery. Towarzyszyć im będzie Chór Dziecięcy i zespół instrumentalny Opery Krakowskiej.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Paweł Wójtowicz – koncertmistrz Orkiestry Opery oraz autor uwielbianych przez dzieci bajek o Profesorze Wiolinku i najnowszej produkcji dla dzieci – „Ongaku trzy kamienie”, spektaklu w pełni dostepnego również dla osób z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i ruchową. Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął Marek Kluza, dyrygent Chóru Dziecięcego Opery, we współpracy z Beatą Kluzą, zaś za scenografię oraz kostiumy odpowiada Bożena Pędziwiatr.