Magiczny świat zamarza! Czy Twoje dziecko podąży śladem starożytnej legendy i przybędzie mu na ratunek?

Kiedy

Kategoria

Świat był kiedyś inny. Bardziej żywy. Bardziej baśniowy, magiczny.
Pełen magicznych stworzeń, tańczących kamieni, zwierząt mówiących ludzkim głosem... Drzew śpiewających pradawne pieśni o czasach pełnych chwały…
Aż nadeszła zima.

Magiczny świat zamarza! Czy Twoje dziecko podąży śladem starożytnej legendy i przybędzie mu na ratunek?Nasz kraj nie znał zimy. Była śnieżna, mroźna i przede wszystkim... okrutnie milcząca.
Jej magia trzymała nas wiele dziesiątków lat. Zamroziła zwierzęce głosy, zgasiła pieśni drzew. Straciliśmy nadzieję, że może być jak dawniej.
I wtedy pojawili się Czterej Wędrowcy.

Do dziś krążą o nich legendy. Byli pierwszymi z Ludzi w naszym świecie. Byli wielcy, choć mieli młode twarze. Byli mądrzy, choć ich włosy nie były siwe. I mieli na sobie grube płaszcze.
Nie wiadomo, skąd je wzięli. Pewnie z jakichś wieszaków.
To oni w sobie tylko znany sposób odwrócili bieg wydarzeń. Przegnali zimę. Wydawało się, że na dobre.

Chcieliśmy, by pozostali i władali nami w swojej mądrości.
Ale byli Wędrowcami.
Pewnego dnia po prostu zniknęli. Tak nagle, jak się pojawili.
Zostały po nich tylko wieszaki.

Magiczny świat zamarza! Czy Twoje dziecko podąży śladem starożytnej legendy i przybędzie mu na ratunek?Mimo ich braku, przez wiele lat cieszyliśmy się ciepłem, jakie przynieśli ze sobą.
Ale niedawno chłód zaczął powracać. Nikt nie wie, dlaczego.
Świat znowu zamiera. Gasną pieśni drzew. Zwierzęta chowają się przed zimnem, a ich głosy znów zanikły, jak wtedy. Wszystko zapada się w ciemności krótkich dni.
Nasz świat zamarza...

Jest jednak promyk nadziei.
Poprzednim razem pomogli nam Ludzie.
Może i tym razem przybędą.
Czekamy...

Zamknij oczy i obudź się w świecie inspirowanym stworzoną przez C. S. Lewisa Narnią. Wejdź do niego przez tajemne, leśne wrota. Odnajdź wszystkie wskazówki i zbadaj przyczyny nastania milczącej, magicznej zimy. Poczuj mistyczny rytm lasu i wykorzystaj go, żeby złamać zaklęcie ciążące na krainie. Przekrocz granice fikcji i dowiedz się, jak dokarmiać zwierzęta zimą. Poznaj Legendę Czterech Wędrowców i stwórz swoją własną!
--------
Magiczny świat zamarza! Czy Twoje dziecko podąży śladem starożytnej legendy i przybędzie mu na ratunek?Leśna Przygoda to fabularne spotkanie, podczas którego uczestnicy, zanurzeni po uszy w nastrojowym temacie, wykonują zadania prowadzące do osiągnięcia określonego w scenariuszu celu. Budujemy i utrzymujemy klimat przy pomocy rekwizytów i storytellingu, dzięki czemu każdy wczuwa się w rolę i pozwala się ponieść wyobraźni.

Scenerią każdej przygody jest las - naturalne środowisko, łono przyrody. Wszystkie zadania są zatopione w tej scenerii, dzięki czemu uczestnicy poznają przyrodę i nawiązują z nią nierozerwalną więź, doskonale się przy tym bawiąc!

Leśna Przygoda to doskonała okazja, aby w dobie komputerowej rozrywki i przywiązania do ekranu wyrwać się do innego świata - zadziwiająco podobnego, wcale nie mniej ciekawego, a dużo bardziej realnego! :)
--------

Informacje organizacyjne

Spotkanie odpowiednie dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat (z podziałem na grupy wiekowe).

Terminy:

  • sobota, 15. grudnia, godz. 11:00 - 13:30 (7-9 lat)
  • sobota, 15. grudnia, godz. 15:00 - 17:30 (10-12 lat). Tak, wiemy, że połowa spaceru będzie w ciemności. O to chodzi ;)
     

Miejsce spotkania: Las Wolski, przystanek Baba Jaga. Nieopodal znajduje się parking.

Cena: 30 zł od dziecka
Zapisy i płatność: https://legenda-4-wedrowcow-ed-1.evenea.pl/

 

​Magiczny świat zamarza! Czy Twoje dziecko podąży śladem starożytnej legendy i przybędzie mu na ratunek? [Kliknij i przeciągnij, by przenieść.] ​


W razie pytań prosimy o kontakt przez Messengera (http://m.me/zmyslywlesie) lub mailowo (dorota@zmyslywlesie.pl).
Dzieci będą pod naszym nadzorem. Jeśli jednak Rodzice chcą towarzyszyć swoim Pociechom zgłębiającym tajemnice lasu, również są mile widziani :) Wstęp dla Rodziców jest bezpłatny.
Nie przegap najnowszych aktualizacji - śledź nasze wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/333589723925404/