Miarologia – zapisy na nowy semestr otwarte!

Kategoria

Jestem Miarka. Pani Miarka. Tak nazwały mnie dzieciaki z Politechnicznego Uniwersytetu Dzieci, bo na naszych zajęciach zawsze chodziłam z metrem, ekierką, sznurkiem i odmierzałam.

​Miarologia – zapisy na nowy semestr otwarte!


    Moja córka, jak na dziecko architektki przystało, rysując coś w szkicowniku, stwierdziła kiedyś:
- Mamuś, a gdybyś tak wszystkim dzieciom pokazała, że projektowanie jest łatwe, że szybko można stworzyć coś nowego i że to się przydaje.
- Ale co masz na myśli?
- Pamiętasz, że Zosia się przeprowadza? Projektuje nowy pokój, ale nic jej się nie zgadza.
- Bo nie używa skali.
- No właśnie! A Bartek narzeka, że jego plecak waży tonę i chciałby stworzyć robota, który by za niego ten plecak nosił, ale nie wie, jak się do tego zabrać.
- Robota musi najpierw zaprojektować.
- No właśnie! A chłopaki na boisku wyznaczali jedenastkę do karnego i strasznie się kłócili, bo z jednej strony było bliżej niż z drugiej i łatwiej można było gola strzelić.
- Źle wymierzyli.
- No właśnie!
    I wtedy mnie olśniło. Jestem i architektem, i nauczycielką, i Panią Miarką – to do czegoś zobowiązuje! Stworzyłam więc firmę MIAROLOGIA®. I od tej pory uczę dzieci mierzyć. Wyżej.
    A pod koniec września Akademia Miarologii otrzymała DWIE nagrody, sama nie wiem która ważniejsza? Czy główna nagroda przyznawana przez rodziców w głosowaniu, na Najbardziej Rozwojową Krakowską Inicjatywę dla Dzieci 2018. Czy może Statuetka Słoneczniki 2018 w kategorii Logika dla Akademii Miarologii przyznawana przez Jury. To jest coś niesamowitego, kiedy po roku działalności zarówno eksperckie jury, jak i sami rodzice przyznają Pani Miarce główne nagrody.


Po feriach rusza kolejny semestr Akademii Miarologii. Zapisy zostały właśnie otwarte! Można dołączyć do wszystkich aktualnych grup, albo wybrać całkiem nowe. Wszystkie szczegóły tutaj: https://www.miarologia.pl/zapisy/
Jeżeli jakaś godzina, dzień, lokalizacja pasują Tobie i Twojemu dziecku, to nie zwlekaj, zajmij miejsce. A jeżeli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na: akademia@miarologia.pl, albo poprzez FB: https://www.facebook.com/Miarologia.Marzena.Dranka/