Niedzielne popołudnia w Centrum Kultury Dworek Białopądnicki

Kiedy

Gdzie

Kategoria

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniach dla dzieci i rodziców. Początek nowego roku obfitować będzie w liczne spotkania dla dzieci – spektakle i koncerty.

Dworek to miejsce, w którym można ciekawie spędzić niedzielne popołudnie podczas spektakli, warsztatów i spotkań skierowanych do rodzin z dziećmi.

🐛 15 stycznia o 16:00
Oko w oko z owadami | warsztaty dla dzieci
🎫 Bilety: https://tiny.pl/ww75g

Zapraszamy na niedzielne spotkanie oko w oko z OWADAMI. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły zobaczyć niespotykane i wyjątkowe okazy owadów. Posłuchają ciekawych opowieści na temat ich życia, dowiedzą się jakie są ich cechy charakterystyczne, budowa, występowanie, a także poznają zasady ich obserwacji.
Wspólnie policzymy ich skrzydła czy odnóża, jak również odpowiemy na pytania: ile jest na świecie owadów, gdzie mieszkają, czym się żywią, czy mały owad podobny jest do swoich rodziców⁉

Na spotkaniu poznamy między innymi: 𝗽𝗮𝘁𝘆𝗰𝘇𝗮𝗸𝗶, 𝗸𝗿𝗼𝗰𝗶𝗼𝗻𝗼𝗴𝗶, 𝘀𝘁𝗿𝗮𝘀𝘇𝘆𝗸𝗶, 𝗺𝗼𝗱𝗹𝗶𝘀𝘇𝗸𝗶, ż𝘂𝗸𝗶, 𝘀𝘇𝗮𝗿𝗮ń𝗰𝘇𝗲, ś𝘄𝗶𝗲𝗿𝘀𝘇𝗰𝘇𝗲, 𝗸𝗮𝗿𝗮𝗰𝘇𝗮𝗻𝘆, 𝗸𝗿𝘂𝘀𝘇𝗰𝘇𝘆𝗰𝗲...
Zapraszamy dzieci od ok. 4 roku życia.

Bilety: 20 zł / ZA KAŻDĄ OSOBĘ dostępne na stronie ekobilet.pl, w kasie Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, Kraków) oraz w miarę wolnych miejsc przez warsztatami.
Miejsce: Sala Wielofunkcyjna Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3, Kraków)

zajęcia krakow

🎭 22 stycznia o 16:00
„Szydełkowa szopka babci Klary” | Spektakl dla dzieci
🎫 Bilety: https://tiny.pl/wfzs1

Są tacy, którzy UWIELBIAJĄ święta Bożego Narodzenia, są też tacy, którzy NIE CIERPIĄ świątecznego rozgardiaszu…
Tak też jest z naszymi bohaterami. Brat i Siostra w zawirowaniach świątecznych przygotowań, przekomarzając się nieustannie, przypominają słuchaczom o gwiazdkowych tradycjach i obyczajach, opowiadając w ten sposób historię Bożego Narodzenia. Jeżeli chcecie wiedzieć dlaczego na czubku choinki wieszamy gwiazdę, dlaczego łańcuchy powinny być jak najdłuższe i kolorowe, dlaczego pieczemy pierniczki, zapraszamy na spektakl SZYDEŁKOWA SZOPKA BABCI KLARY

Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, ze wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek wyjaśnia młodym widzom na czym polega magia świąt Wigilijnej Nocy.

Spektakl dla dzieci 4+
Miejsce: Sala Teatralna – oficyna wschodnia.
Bilety: 25,00zł / os. (dostępne na stronie ekobilet.pl, w kasie Dworku Białoprądnickiego oraz w miarę wolnych miejsc przed spektaklem).

dzieci krakow

29 stycznia o 16:00
Emocje na warsztacie, czyli przytulamy lęki | Miejsce wrażliwe
🆓 Wstęp wolny

Warsztat 1 – 𝙇𝙚̨𝙠 𝙞 𝙨𝙩𝙧𝙖𝙘𝙝

Przed nami pierwszy warsztat pełen emocji! W niedzielę, 29 stycznia, spotkamy się z bohaterem niezwykłej opowieści o lęku. Zastanowimy się, skąd przybył i czy można się z nim zaprzyjaźnić. Porozmawiamy też o jego koledze, strachu, który ma wielkie oczy. Nasza sala zamieni się w teatralną scenę, w pracownię plastyczną i miejsce spotkania niezwykłych emocji.
Warsztaty przeznaczone dla dzieci od ok. 6 do 10 lat.
🤔 Jak stawiać czoła trudnym sytuacjom i szukać ich rozwiązania?
🤔 Czy są złe emocje?
🤔 Na czym polega tolerancja, uprzejmość czy empatia?
To tylko niektóre z pytań, jakie zadamy sobie podczas spotkań w Miejscu Wrażliwym.

Prowadzenie: Anna Machacz, Wydawnictwo Wrażlive

Niedziela, 29 stycznia 2023, godz. 16.00
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” – Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3
Wstęp wolny!