O, kurka Kulturka!

Kiedy

Gdzie

Kategoria

O, kurka Kulturka!

O, kurka Kulturka  - marzec 2020r.

Przed nami marzec. Zapowiedź wiosny. A w nim aż pięć niedzielnych spotkań z kurką Kulturką w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. W tym miesiącu mamy dla Was Wędrowny Teatr Lalek, zajęcia dla taty i dziecka, warsztaty komiksowe, szycia oraz inspirowane Andym Worholem,

Bądzcie z nami w każda niedzielę o godzinie 16:00.

1 marca 2020r. – Małe Mi – Wędrowny Teatr Lalek

FINTIKLUSZKI - Folkowe Okruszki
Finti... Co? Jak? Jakie trudne słowo! FINTIKLUSZKI, to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu, po prostu drobiazgi. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka… Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazujemy przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą - laureatkę Nowej Tradycji 2013. W teatralną podróż do krainy Dawno, Dawno Temu, z ogromnym zaangażowaniem wyruszają zarówno najmłodsi widzowie, jak i starsze rodzeństwo i ich opiekunowie. Scenografia - Mikołaj Malesza

Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103. Trwa około 45 minut.
Miejsce: Sala Teatralna - Oficyna Wschodnia

warsztaty dla dzieci w duchu ekologii

8 marca 2020r. – Ruchy – Maluchy dla taty i dziecka

Zapraszamy na niecodzienne zajęcia dla tatusiów z dziećmi. Będzie dużo ruchu i dobrej zabawy. Nie zabraknie ciekawych rekwizytów i propozycji zabaw dziecko - rodzic również do wspólnego wykorzystania w domu.
Zajęcia dedykowane są ojcom i ich dzieciom w wieku 1-3 lata.
Podczas gdy tatusiowie będą twórczo spędzać czas ze swoimi latoroślami mamusiom zagwarantujemy święty spokój z okazji ich święta.

Miejsce: Sala Teatralna - Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3

15 marca 2020r. – EKOlaż, czyli drugie życie rzeczy według Andy Warhola

Warsztaty dla dzieci w duchu ekologii, kreatywności i z nutą artystycznego szaleństwa.

Czy puszka z zupą firmy Cambell lub butelka Coca Coli może stać się dziełem sztuki? Przekonamy się o tym poznając dzieła niezwykłego artysty jakim był Andy Warhol, który niejednokrotnie wykorzystywał w swoich pracach przedmioty codziennego użytku. W naszej artystycznej pracowni przygotujemy między innymi kolorowe puszki, zaprojektujemy popartowskie skarpetki oraz stworzymy obrazy inspirowane seryjnymi kompozycjami Warhola.

Prowadząca: Anna Machacz
Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat
Miejsce: Sala Wielofunkcyjna - Zajazd Kościuszkowski, ul. Białopradnicka 3

22 marca 2020r. – TUKOMIKS – warsztaty komiksowe

Za pomocą różnorodnych technik wspólnie stworzymy kadry, klatki, scenariusze, tak aby powstały historie obrazkowe – komiksy.

Prowadzący zajęcia rysują i omawiają rysunki wspólnie z uczestnikami zajęć. Nieszablonowe ćwiczenia z komiksem mają za zadanie otworzenie młodych umysłów na ciekawe i niestandardowe rozwiązania. Zajęcia mają na celu rozbudzenie wyobraźni i kreatywności młodych adeptów rysowania w tworzeniu własnego komiksowego świata.

W części teoretycznej odpowiemy na pytania: Czym jest komiks?, po czym go rozpoznać i jakimi zasadami się kieruje?, skąd się wziął?, kim byli pierwsi rysownicy komiksowi?, jak komiks wygląda dziś? W praktycznej części będziemy rysować komiks. Przykładowymi ćwiczeniami są zadania na: nieszablonowe cechy postaci, rozwijanie historii w komiksie, 3-kadrowy komiks na zadany temat, niemy komiks… Zadania są przeprowadzone od tych prostszych do bardziej złożonych. Ćwiczenia maja na celu stopniowo zwiększać poziom zaangażowania oraz budzić ciekawość uczestników.

Warsztaty dla dzieci: 7-11 lat
Miejsce: Sala Wielofunkcyjna - Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3

29 marca 2020r., – KURKI Kulturki – warsztaty szycia

Na zakończenie miesiąca będziecie mieć okazję uszyć własne KURKI Kulturki. Przy użyciu niezliczonej ilości kolorowych, pstrokatych materiałów i wyobraźni będziecie mogli uszyć kurkę według własnego projektu. My dostarczamy materiały, wy decydujecie jak ich użyć!

Wiek: od 4 lat.
Miejsce: Sala Wielofunkcyjna - Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3

Bilety: 10zł/osoby (dostępne na ww.ekobilet.pl  i w kasie Dworku)

Przypominamy że na wszystkie spotkania w ramach cyklu O, kurka Kulturka! bilety obowiązują zarówno dzieci jak i rodziców.

Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona.
Sugerujemy wcześniejszy zakup biletów przez serwis ekobilet.pl

Miejsce:
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
Ul. Papiernicza 2, Kraków