ParkujeMyEko w Parku Bednarskiego

Kiedy

Kategoria

Zapraszamy na moc eko-atrakcji z Fundacją Aeris Futuro!

Park Bednarskiego, Kraków, 16.06.2019

Będzie:
Muzycznie – zagra dla nas żywiołowa kapela z tradycyjną muzyką węgierską – tańce w kole dla małych i dużych – o 14:00 i 20:45
Grupa "Szépszerével"gra "Csángó" – bardzo żywiołową, transową muzykę tradycyjną wywodzącą się z Moldy I Gimeszu, regionów, które leżą po obu stronach Karpat Wschodnich, na terenie obecnej Rumunii, a kiedyś Królestwa Węgierskiego. Muzycy to uczniowie wiejskich muzykantów - Gyulai Farkas gra na skrzypcach , fletach i "kavalu", Sámsondi Gergely nan a "koboz" I cymbałach. Często zamieniają się instrumentami. Grają, uczą tańców I śpiewania. Atutem może być fakt, że większość tańców to tańce w kręgu, więc nie trzeba mieć partnera lub partnerki, a kroki są proste, choć tempo może powodować pogubienie nóg

Merytorycznie
O 15:00 warsztat “Dla klimatu”, który poprowadzi Asia Mieszkowicz – klimat to sprawa globalna, ale skutki zmian dotykają każdego z nas, porozmawiajmy o tym, co już się dzieje w Krakowie, jakie mamy postulaty, jak można się włączyć do działania i ruszmy do akcji, bo zostało nam kilkanaście lat, aby zatrzymać katastrofę ludzkiej cywilizacji.
Asia Mieszkowicz – stara się zazieleniać świat i umysły założycielka i prezeska Fundacji Aeris Futuro (od 2006 roku), ekspertka Koalicji Klimatycznej działającej od niemal 20 lat i zrzeszającej ponad 20 organizacji społecznych z całej Polski, promotorka Zielonych Wydarzeń, pomysłodawczyni Ekokącika (więcej niżej), współinicjatorka powołania Klastra energii w Krakowie oraz Krakowskiej Elektrowni Społecznej, a także ruchu, zwanego koalicją Kraków dla klimatu.

Milusińsko
Od 15:00 utworzymy EKOKĄCIK DLA DZIECI jest miejscem przeznaczonym do swobodnej zabawy i odpoczynku dla dzieci osób uczestniczących w danym wydarzeniu. W czasie ParkuJeMyEko planujemy warsztaty stolarskie DrewnoDobre i oswajania natury z Uczenie w terenie. Będzie: kącik do czytania z książeczkami po angielsku, tipi z poduchami, błotna kuchnia, prace plastyczne z naturalnymi materiałami, nauka przez zabawę, ekspedycja poszukiwania dzikiej przyrody w parku.

Aktualności dostępne są tutaj: https://www.facebook.com/events/2473284942957773/
oraz u: Joanna Mieszkowicz, tel. 693 589 391, jmieszkowicz@aerisfuturo.pl