Powrót z gwiazd – Ferie w MCK

Kiedy

Kategoria

Powrót z gwiazd – Ferie w MCK

Rok 2021 został ustanowiony Rokiem Stanisława Lema, ze względu na przypadającą we wrześniu setną rocznicę jego urodzin. Dlatego podczas Ferii w MCK, wspólnie z uczestnikami sięgniemy gwiazd. Na warsztatach lepiej poznamy twórczość tego autora i wykonamy kilka kosmicznych eksperymentów Nie zabraknie też ciekawych projektów plastycznych. Wybrane zajęcia tegorocznych ferii odbędą się również w języku ukraińskim.

Zapraszamy uczestników w wieku od 5 do 12 lat na kosmiczne zajęcia. Ferie z edukatorkami i edukatorami MCK nie będą nudne.

Zajęcia są bezpłatne. Odbywają się za pośrednictwem platformy Zoom.
Aby otrzymać dedykowany link do spotkania, prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: warsztaty@mck.krakow.pl

Zgłoszenia na warsztaty są przyjmowane najpóźniej na dwie godziny przed warsztatami (jeśli warsztaty odbywają się o 10.00, to zgłoszenia przyjmowane są do 8.00). Uczestnicy warsztatów są proszeni o posiadanie kamery oraz mikrofonu.

Terminy i tematy zajęć dla dzieci:

14 stycznia 2021, godz. 15.00 – 16.00
Kosmiczne eksperymenty – siła ciężkości

W trakcie eksperymentów edukator wyjaśni dlaczego przedmioty spadają na ziemię oraz wyjaśni czy ciała poruszają się tylko po liniach prostych.

Warsztaty dla uczestników w wieku od 5 do 12 lat. Zachęcamy by podczas wykonywania doświadczeń młodszym uczestnikom towarzyszyła osoba dorosła.

Potrzebne materiały: plastikowy kubek, cienki sznurek, oprawka długopisu, nożyczki, rulonik taśmy klejącej, kuleczki, szklanka szersza u góry niż u dołu, dwie jednakowe kartki papieru, kilka kart do gry, krzesło, butelka z miękkiego plastiku, dwie słomki do napoi o różnej średnicy, plastelina, kartonik, taśma klejąca, nożyczki.

15 stycznia 2021, godz. 10.00 – 12.00
Bajki Robotów – Gwiezdne podróże

W ramach zajęć prowadzący pokaże jak skonstruować własny układ słoneczny 3D. W nawiązaniu do tekstów Stanisława Lema porozmawiamy także o planetach i ciałach niebieskich.

Warsztaty dla dzieci w wieku 8 – 12 lat.

Potrzebne materiały: Klej, nożyczki, dziewięć kartek A4 (czarnych lub granatowych), gruba tekturka (np. z kartonu po pizzy), papier kolorowy, cyrkiel, flamastry.