Szkoła z Gigantami oraz Nauczyciel Przyszłości

Kiedy

Od:  

Kategoria

Patronat Rodzinnego Krakowa

 

Darmowe zajęcia online dla  uczniów i nauczycieli

Po raz kolejny rusza akcja darmowych zajęć online dla  uczniów, ale też  i nauczycieli. Dwa programy -  “Szkoła z Gigantami” dla młodych miłośników kodowania oraz  “Nauczyciel Przyszłości” skierowany do kadry nauczycielskiej chcącej podnieść swoje cyfrowe kompetencje, startują już 30 listopada i potrwają przez pierwsze 2 tygodnie grudnia. Zajęcia prowadzone będą w formie webinarów na żywo na kanale YouTube. Zapisy już trwają na stronie www.szkolazgigantami.pl.

 Szkoła z Gigantami oraz Nauczyciel Przyszłości

Program zajęć Szkoła z Gigantami jest przewidziany dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dla kadry pedagogicznej w całej Polsce. Do wzięcia udziału w zajęciach Szkoła z Gigantami zapraszamy całe szkoły, aby mogły zaproponować zajęcia w ramach lekcji informatyki, a także zawalczyć o atrakcyjne nagrody dla szkół - vouchery do wykorzystania na sprzęt technologiczny oraz vouchery na kursy programowania, które zostaną przyznane na podstawie frekwencji i liczby zapisanych uczniów.

 Szkoła z Gigantami oraz Nauczyciel Przyszłości

Młodsi uczniowie w wieku 9 - 12 lat wraz z trenerem spróbują przenieść światy najpopularniejszych gier, jak Minecraft, Pokemon czy Fortnite do środowiska programistycznego Scratch. Starsi uczestnicy w wieku 13- 18 lat poznają natomiast tajniki tworzenia stron internetowych.  Kursy (Nauczyciel Przyszłości) skierowane do nauczycieli, mają  wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi do prowadzenia zajęć online, a także chcących zgłębić swoją wiedzę z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół (Scratch, Python). Partnerem akcji jest firma Microsoft Polska, która poprowadzi jedne z zajęć.

Zajęcia będą prowadzone na platformie YouTube na kanale Giganci Programowania. Aby wziąć w nich udział, wymagany jest jedynie sprawny komputer oraz Internet.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza zapisowego, który dostępny jest na stronie www.szkolazgigantami.pl.

Zapisani uczestnicy przed każdą lekcją otrzymają link do transmisji na żywo.

Facabook: https://www.facebook.com/events/851493698933101/