Tajemniczy kufer

Kiedy

Kategoria

Warsztaty rodzinne

Program skierowany do kreatywnych i ciekawych świata maluchów oraz ich rodziców, którzy pragną wspierać wszechstronny rozwój swoich pociech od najmłodszych lat. Każde spotkanie koncentruje się na wybranym przedmiocie kultury materialnej – świadku minionych wieków – i pozwala dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie przeszłości, a zarazem lepiej rozumieć otaczającą je rzeczywistość.
Spotkania warsztatowe odbywają się raz w miesiącu (w niedzielę) o godz. 10.00 i 12.30. Grupa docelowa: dzieci w wieku 4−6 lat. Obowiązuje rezerwacja miejsc info@mhk.pl.

13 stycznia
Sekretny język wachlarza – Wachlarz
Pewien francuski król powiedział kiedyś, że wachlarz jest berłem każdej damy. Dzięki niemu może ona powiedzieć wszystko, nie mówiąc… zupełnie nic. Brzmi tajemniczo, prawda? Ale to nie jedyny sekret wachlarza, jaki przed Wami odkryjemy. W części warsztatowej sami przygotujecie własny wachlarz. A do czego on Wam posłuży? To będzie już tylko Wasza decyzja!
Katarzyna Bury
Muzeum Podgórza
 
24 lutego
Licz na siebie! – Liczydło
Liczenie to trudna, ale potrzebna umiejętność. Tu trzeba coś dodać, tam odjąć... Czasem pomnożyć lub podzielić. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Kiedyś, gdy nie było jeszcze kalkulatorów, liczono na... liczydle. Kolorowe koraliki nawleczone na druciane pręty pomagały wykonać najtrudniejsze matematyczne zadania. Zapraszamy na warsztaty, podczas których przekonamy się, czy prawdziwe jest powiedzenie: „umiesz liczyć – licz na siebie!”.
Elżbieta Lang
Pałac Krzysztofory

Odnośnik