Thesaurus z Mikołajem

Kiedy

Od:  
Do:  

Kategoria

Thesaurus z Mikołajem
Święto oddziału Thesaurus Cracoviensis
ul. Księcia Józefa 337

Warsztaty mikołajkowe w Krakowie

Thesaurus z Mikołajem

Z okazji święta oddziału Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów i jego patrona Muzeum Krakowa zaprasza na warsztaty, w czasie których uczestnicy wykonają tradycyjne ozdoby choinkowe z ekologicznych materiałów wzorując się na przykładach zabawek oryginalnych przechowywanych w Thesaurusie.
Warsztaty zostaną poprzedzone opowieścią na temat św. Mikołaja i pokazem zabytków ze zbiorów naszego muzeum. Goście otrzymają podarunki - niespodzianki od Mikołaja  witającego uczestników i zapraszającego do wspólnej zabawy.
Thesaurus nie tylko obdarowuje, ale również chętnie przyjmuje dary. Zarówno w piątek, jak i w sobotę przyjmowane będą dary związane z obrzędowością bożonarodzeniową. Mogą to być kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, stroje świąteczne, listy do św. Mikołaja, fotografie, grafiki, zabawki.

Terminy:
10 grudnia (piątek), godz. 10:00-11:30, 12:30-14:00
11 grudnia (sobota), godz. 10:00-11:30, 12:30-14:00
Thesaurus Cracoviensis, ul. Księcia Józefa 337

Prowadzący warsztaty: pracownicy oddziału Thesaurus Cracoviensis
Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających:
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel.: 12 426 50 60.
Pierwszy dzień warsztatów przeznaczony jest dla grup przedszkolnych i szkolnych (szkoła podstawowa klasy 1-8), limit: 20 osób, opłata: 80 zł od grupy.
Drugiego dnia zapraszamy uczestników indywidualnych, limit: 15 osób (opiekun i dziecko), opłata: 5 zł od osoby.

Thesaurus Cracoviensis
ul. Księcia Józefa 337
(wejście i wjazd do oddziału od ul. W. Oszustowskiego)
30-243 Kraków

http://www.muzeumkrakowa.pl
https://www.facebook.com/muzeumkrakowa

6 grudnia 2017 roku został otwarty Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów, nowy oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
Jest to pierwszy w Polsce magazyn zbiorów, w formule otwartej dla publiczności, w którym można oglądać kolekcje muzealiów gromadzone przez blisko 120 lat istnienia muzeum. Na czterech piętrach budynku, zajmujących 2209 m2, zostało zgromadzonych ponad 170 tysięcy artefaktów. Zbiory są widoczne dzięki dużym przeszkleniom w szafach oraz pomieszczeniach magazynowych, w których są przechowywane, dzięki czemu zwiedzający mają ułatwiony dostęp do ich oglądania na wyznaczonej trasie, ale również do ich swobodnej i niczym nieograniczonej interpretacji.
Patronem oddziału Thesaurus Cracoviensis jest święty Mikołaj – współcześnie znany jako postać związana ze Świętami Bożego Narodzenia, obdarowujący nas prezentami. Owa koncepcja daru ma dla muzeum ogromne znaczenie, ponieważ pierwsze kolekcje powstały właśnie w oparciu o dary, co jest w dalszym ciągu jednym z podstawowych źródeł nabywania zabytków.