Uwaga! Akcja – animacja

Gdzie

Kategoria

Zajęcia dla młodzieży

Uwaga! Akcja animacja
Zapraszamy na zajęcia z filmu animowanego!
 
To kreatywne zajęcia filmowe. W czasie warsztatów realizujemy filmy animowane techniką poklatkową oraz krótkie formy audiowizualnych.
Uczestnicy zapoznają się z podstawami technicznymi działania aparatów cyfrowych, zasadami kompozycji, kadrowania i planów filmowych, pracy kamery, języka filmu, operowania światłem, podstaw pracy nad scenariuszem i storyboardem oraz postprodukcją (programy do edycji, montaż, dodawanie muzyki, efekty dźwiękowe). Uczestnicy tworzą filmy według własnych pomysłów i projektów.

Uwaga! Akcja – animacja

W pracy korzystają z różnych technik plastycznych (wycinanka, klocki Lego, materiały sypkie, plastelina, rysunek, kolaż) i animacyjnych. Poznają różne formy audiowizualne. Podsumowaniem pracy są pokazy zrealizowanych filmów, udział w przeglądach i festiwalach filmowych. Najlepsze prace zamieszczane są na kanale YouTube.
Zajęcia uczą kreatywności, cierpliwości, rozwijają wyobraźnię, uczą zdolności obserwowania, pracy indywidualnej, ale też w zespole, logicznego opowiadania – umiejętności przydatnych w przyszłości w zawodach związanych ze sztukami wizualnymi, graficznymi, ale także w codziennym życiu.
Informacje: https://www.mdk-dh.krakow.pl/dzial-form-scenicznych-i-wizualnych/34-film-i-animacja-poklatkowa
Nasz kanał na YouTube:
https://youtube.com/channel/UCpNH5EU0em6f4AYoU5yRNDw