Warsztaty dla dzieci w Księgarni Pod Globusem

Kiedy

Kategoria

Warsztaty dla dzieci w Krakowie

Dam Ci nauczkę!
Co jada się w różnych częściach świata? – spotkanie z Bartkiem Kieżunem
sobota, 4 września, godz. 12.00
Warsztaty dla dzieci 8+

Wracamy po wakacjach z cyklem edukacyjnym „Dam Ci nauczkę!". Tym razem zapraszamy na smakowite spotkanie z Bartkiem Kieżunem, dziennikarzem i blogerem kulinarnym, miłośnikiem podróżowania i jedzenia. Będziemy mieć też przewodnik papierowy – to świetna książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich i Natalii Baranowskiej „Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu". Zapraszamy w kulinarną podróż!

Szczegółowe informacje tutaj: https://tinyurl.com/ye8vjbpb

Projekt „Chodzi o czytanie! Spotkania Pod Globusem" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partnerzy: Kraków Miasto Literatury UNESCO, Książki kupuję kameralnie
Patronaty medialne: Radio Kraków, Literacka Kavka, MiastoDzieci.pl

Przepis na kosmitę
Futurologia dla początkujących – warsztaty dla dzieci
Znaczy się Kosmos! Wydarzenia w Księgarni Pod Globusem
sobota, 11 września o godz. 12.00
Warsztaty dla dzieci 7-10 lat

Kto to jest kosmita? Z czego się składa? Czy Stanisław Lem spotkał kiedyś jakiegoś przybysza z innej planety? Sprawdzimy to! „Przepis na kosmitę" to warsztaty z elementami losowania, będzie więc sporo niespodzianek! Zapraszamy na warsztaty rysunkowe nie z tej ziemi! Zapewniamy, że wyjdziecie z księgarni z kosmicznym kolegą pod rękę!

Szczegółowe informacje tutaj: https://tinyurl.com/dbttcbu3

Projekt „Znaczy się kosmos! Wydarzenia w Księgarni Pod Globusem" realizują Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ oraz Księgarnia Pod Globusem. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

 

Krakowskie Księgarnie na Medal
Bajki Pod Globusem – warsztaty aktorskie i głośne czytanie wybranych fragmentów książek Astrid Lindgren
sobota, 18 września o godz. 12.00

Przyjdźcie, poczytamy fragmenty książek Astrid Lindgren! Pippi Pończoszanka, Emil ze Smalandii, Madika z Czerwcowego Wzgórza, Dzieci z Bullerbyn, Bracia Lwie Serce czy Ronja córka zbójnika? Który bohater książek szwedzkiej pisarki jest Wam najbliższy? Zapraszamy na Bajki Pod Globusem – warsztaty aktorskie! Zapraszamy na głośne czytanie i do zabawy ze słowem! Będziemy słuchać utworów z klasyki literatury dziecięcej, której autorsko zinterpretują dla nas aktorzy Filip Bochenek i Anna Kończal. Zaplanowaliśmy głośne czytanie wierszy i fragmentów bajek, ćwiczenia aktorskie dostosowane do wieku dzieci i rozmowy o książkach w przestrzeniach księgarni. Zapraszamy!

Szczegółowe informacje tutaj: https://tinyurl.com/55j4ta9h

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Krakowskie Księgarnie na Medal dofinansowanego ze środków Miasta Krakowa i Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Do zobaczenia w Księgarni Pod Globusem!