Warsztaty dla najmłodszych "Do dzieła!" Maya Gold Maritime (27)

Kiedy

Gdzie

Kategoria

Warsztaty dla najmłodszych "Do dzieła!" Maya Gold Maritime (27)

Warsztaty dla dzieci

W niedzielę, 26 marca, o godzinie 11.15 MOCAK zapraszamdzieci do lat trzech na warsztaty z cyklu Do dzieła!.

Motywem przewodnim będzie praca Mai Gold Maritime (27).
Perspektywy mogą być różne. Jedną z nich jest oglądanie świata na leżąco, tak jak robi to większość dzieci w pierwszych miesiącach życia. Z wózków widzą tylko chmury i korony drzew. Spojrzenie na krajobraz morski Mai Gold pozwala zwrócić uwagę na fragment naszej rzeczywistości, który odseparowany od reszty otoczenia staje się tajemniczy, magiczny, a nawet przerażający. Ciekawe, jak najmłodsi odbierają świat, spoglądając tylko na jego fragmenty? W czasie warsztatów namalujemy niebo jak najwięksi artyści, czyli na leżąco i siedząco. Będzie ciężko, ale na koniec pracy na pewno uda nam się przytulić do kilku obłoków.

Prowadzenie: Olga Brewka – organizatorka, edukatorka, sourcerka. Absolwentka zarządzania kulturą współczesną oraz filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Koordynatorka wielu projektów, między innymi: HERstory historie niby niepotrzebne, O demokracji. 20 lekcji z XX wieku. Wolontariuszka w stowarzyszeniach oraz fundacjach. Pracuje w korporacji jako poszukiwaczka zasobów ludzkich, pomaga w produkcji koncertów w Spółdzielni Muzycznej contemporary ensemble. Od 2018 roku współpracuje z MOCAK-iem, w którym prowadziła między innymi warsztaty Aktywne czytanie.

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka*
Czas trwania zajęć to 45 minut. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem e-mail edukacja@mocak.pl lub pod numerem telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).
Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed rozpoczęciem zajęć.
Bilet uprawnia do zwiedzania Muzeum w dniu wydarzenia.
Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały.
* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej 20% zniżki. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu. Maya Gold, //Maritime (27)//, 2008, olej / płótno, 127,3 × 171,4 cm, Kolekcja MOCAK-u
Więcej na www.mocak.pl