Warsztaty dla rodzin z dziećmi w Pałacu Krzysztofory

Kiedy

Gdzie

Kraków

Kategoria

Muzeum Krakowa zaprasza na  kolejne warsztaty dla rodzin z dziećmi „Legendy zaklęte w świetle i cieniu”.
02.12.2023, godz. 10:00

Sala Miedziana, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na warsztaty dla rodzin z dziećmi.

muzeumkrakowa.pl

Legendy zaklęte w świetle i cieniu
Czy wiecie, że w piwnicach Pałacu Krzysztofory miał swoją pracownię alchemiczną Pan Twardowski? W legendzie o Twardowskim pojawia się nie tylko postać tego wielkiego alchemika, ale także samego … diabła! Co więcej, Twardowski zawarł z czartem pakt, a co z tego wyniknęło, dowiemy się podczas grudniowego spotkania. Zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których sami przygotujemy figurki, aby następnie wykorzystać je w przedstawieniu teatru cieni. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Warsztaty poprowadzi Teatr Otwarty.
Legendy zaklęte w świetle i cieniu to cykl warsztatów dla rodzin z dziećmi w wieku 7-9 lat, podczas których dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. Podczas warsztatów uczestnicy przygotowują postacie i scenografię związane z daną legendą. Następnie, z wykorzystaniem teatru cieni, przedstawiają opowieść, samodzielnie animując postacie. Warsztaty odbywają się w soboty w Sali Miedzianej pałacu Krzysztofory.

Legendy zaklęte w świetle i cieniu to cykl warsztatów dla rodzin z dziećmi w wieku 7-9 lat, podczas których dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. Podczas warsztatów uczestnicy przygotowują postacie i scenografię związane z daną legendą. Następnie, z wykorzystaniem teatru cieni, przedstawiają opowieść, samodzielnie animując postacie.
Spotkanie dla dzieci w wieku 7-9 lat
Miejsce: Pałac Krzysztofory. Sala Miedziana
Cena biletu: 15 zł od dziecka
Limit osób: 30 (łącznie dzieci wraz z rodzicami)
Informacje, rezerwacje i zakup biletów:
Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), 31-011 Kraków, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426 50 60.