Warsztaty rodzinne w Cricotece

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

ul. Nadwiślańska 2-4
Kraków

Kategoria

Cricoteka zaprasza na warsztaty dla najmłodszych!

2-3 latki mogą wkroczyć do świata sztuki dzięki kalejdoskopowi sztuki – cyklowi zajęć dla najmłodszych. Warsztaty rozwijają wyobraźnię, kreatywność, umiejętności manualne i motoryczne maluszków w oparciu o zabawy sensualne z wodą, dźwiękiem i ruchem. Rodzice z dziećmi odnajdują wspólną  przyjemność z doświadczania i  odkrywania otoczenia. Zaproponowany temat inicjuje twórczą podróż do świata dziecka.

Warsztaty rodzinne w Cricotece

Dla dzieci nieco starszych – 4-8 latków – Cricoteka przygotowała cykl Machina sztuki. Warsztaty na pograniczu teatru, plastyki i muzyki łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia. Podczas zajęć kluczowy jest ruch, wspólne działanie i pobudzanie zmysłów.
Tematy warsztatów są różnorodne i odpowiadają na potrzeby dzieci – w planach znaleźć można więc Rozciąganie, Chowanie, tworzenie własnych kostiumów i gier, czy skupienie się na codziennych przedmiotach. Warsztaty angażują również rodziców, bo przecież nikt nie zostaje nieczuły na sztukę!

Bilet w cenie 20 zł od dziecka, rodzic wchodzi za darmo. Bilety na warsztaty można zakupić na stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Jeśli z jakiegoś powodu jest to finansową trudnością, organizatorzy zapraszają do kontaktu i wspólnego rozwiązania tego problemu.

Ilość miejsc jest ograniczona.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl

Więcej informacji o terminach, tematach i samych warsztatach na: https://www.cricoteka.pl/pl/warsztaty/

Harmonogram spotkań w listopadzie 2022:

Kalejdoskop sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku 2-3 lata

Przeplatanie

4 listopada, 11:30–12:30

Rozwijamy percepcję i motorykę małą. Wykorzystamy sznurki i różnokolorowe wstążki. Przepleciemy je przez otwory – duże i małe. Zobaczymy, czy wyjdą nam jakieś wzory lub kształty.

Obrysowywanie

18 listopada, 11:30–12:30

Jaki kształt ma dłoń? A jaki stopa? Robimy obrysy. Zachowujemy kształty. Próbujemy zastygać na zarysowanych polach. Ćwiczymy równowagę i koordynację ruchową.

Łączenie

25 listopada, 11:30–12:30

Na zajęciach kształtujemy ciekawość poznawczą dziecka oraz integrację zmysłowo-ruchową. Łączymy kropki i szukamy nowych kształtów. Wykorzystujemy różne materiały pobudzające zmysły.

Machina Sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat

Przeszywacze

5 listopada, 11:30–12:30

Punktem wyjścia do zabawy będą podstawowe ściegi i techniki haftowania. A gdyby zamiast zwykłej igły i nici wykorzystać grube sznurki i kolorowe wstążki do robienia ściegów? A zamiast tkanin przeszywać przedmioty! Nie będziemy robić zwyczajnych ubrań. Może powstaną kolorowe instalacje, które wypełnią przestrzeń.

Gdzie są niegdysiejsze śniegi?

12 listopada, 11:30–12:30

Zwiedzimy wystawę „Osobiste. Kostiumy teatralne Kantora” i przyglądniemy się kostiumom z papieru, który nie jest papierem. Zastanowimy się jakie właściwości ma papier i znajdziemy dla niego wiele nowych funckji. Wykorzystamy kolorowe folie i wielkoformatowe cienie, by dodać białym kostiumom nieco koloru.

Stop! Informel!

19 listopada, 11:30–12:30

Co to takiego informel? I do czego służy? Obejrzymy przykłady obrazów jednego z ciekawszych nurtów w malarstwie XX wieku i przetestujemy różne możliwe sposoby wykorzystania farby. Malowanie nietypowymi narzędziami, chlapanie i tworzenie kolorowych kompozycji. Wykorzystamy gest i przypadek, by powstały małe dzieła sztuki. Uwaga, pobrudzimy się.

Na drewnianym manekinie

26 listopada, 11:30–12:30

Poszukamy różnych ciekawych rozwiązań i nietypowych elementów w kostiumach Kantora – podwójnych kieszeni, łat, zapięć, sznurków, rękawiczek połączonych z rękawami. Uruchomimy zmysł dotyku i odkryjemy pudełka wypełnione tkaninami. Na drewnianych manekinach każdy z uczestników stworzy kostium dla wybranej postaci.