Warsztaty wyobraźni: Bajki robotów dla dzieci z klas 3-6 szkoły podstawowej

Kiedy

Gdzie

Mikołajska 2
Kraków

Kategoria

Warsztaty wyobraźni: Bajki robotów – cykl warsztatów stworzonych w oparciu o wybraną twórczość Stanisława Lema (warsztaty dla dzieci z klas 3-6 szkoły podstawowej).

atrakcje dla dzieci kraków
Świat stworzony w bajkach Lema jest na wskroś fantastyczny – akcja rozgrywa się w odległych galaktykach, które rządzą się innymi niż ziemskie prawami. Bohaterowie to głównie konstruktorzy, roboty i maszyny, jednak poruszane problemy bliskie są człowieczeństwu i każdemu człowiekowi. Na tym głównie polega uniwersalizm i popularność tych krótkich utworów. Warsztaty kierujemy do dzieci ze szkoły podstawowej (3-6 klasa), a ich celem będzie zapoznanie najmłodszych czytelników z twórczością Stanisława Lema. W ramach warsztatów nawiążemy do literatury oraz plastyki i teatru. Dzieci zapoznają się z treścią poszczególnych bajek, a następnie przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych przygotują mini przedstawienie.

📌 11 września, godz. 12.00-14.00 – Trzej elektrycerze – warsztaty tworzenia lalek i teatru cieni
📌 18 września, godz. 12.00-14.00 – Jak ocalał świat – warsztaty tworzenia ekologicznych marionetek
📌 25 września, godz. 12.00-14.00 – Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła – warsztaty tworzenia papierowych kukiełek
Prowadzenie: Marta Półtorak oraz Domowy Teatr Lalek

Warsztaty dla dzieci z klas 3-6 szkoły podstawowej

➡ Wstęp wolny.
➡ Liczba miejsc ograniczona.
Prosimy o rezerwację miejsc: annamaria.peczynska@krakowskieforum.pl, tel. 512455230

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie KFK: http://krakowskieforum.pl/regulaminy/.
Warsztaty organizowane są w ramach projektu Z Lemem przez pokolenia.
Organizator: Krakowskie Forum Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.