„Zagubieni” - weź udział w grze miejskiej Biblioteki Kraków

Kiedy

Kategoria

Co może się wydarzyć, kiedy ekscentryczny naukowiec i  pisarz-grafoman zechce stworzyć, przy pomocy sztucznej inteligencji, literacki bestseller, lecz zawiedzie go maszyna obliczeniowa? Gdy w związku z tym w filiach Biblioteki Kraków nieoczekiwanie pojawią się m.in. Sherlock Holmes i Hermiona Granger, którzy usilnie próbują wrócić do swoich światów. Co im grozi, jak możemy im pomóc?

krakow
To zadanie dla łowców przygód, pasjonatów literatury i filmu w każdym wieku, których Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w niezwykłej grze miejskiej „Zagubieni”. Jej motywem przewodnim są bohaterowie słynnych powieści, a także gatunki i motywy literackie. Każda z kilku wybranych filii, w których będzie trwać rozgrywka, prowadzona przez znane postaci literackie, zostanie specjalnie zaaranżowana i zainscenizowana pod konkretny gatunek literacki: kryminał, fantasy, horror, romans, powieść przygodowa, baśń i komedia.
Rozgrywana w grupach kilkuosobowych gra „Zagubieni” będzie przeprowadzona w dwóch terminach: 26 sierpnia (sobota) i 22 września (piątek).
W jej ramach odbędą się równocześnie dwa konkursy: na najlepszy strój oraz najciekawszą nazwę grupy zgłoszonej do gry. Zwycięzców gry oraz konkursów poznamy w październiku, podczas finałowego balu kostiumowego. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody!

Gra miejska „Zagubieni” jest elementem realizowanego przez Bibliotekę Kraków projektu „Świat książki i w zasięgu ręki”

Projekt obejmuje również grę paragrafową nawiązującą do twórczości i bohaterów komediopisarza Aleksandra Fredry oraz happeningi literackie z udziałem bohaterów słynnych powieści i bajek.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Szczegółowe informacje o projekcie, w tym zasady udziału i regulamin gry miejskiej „Zgubieni”, są dostępne na:
www.biblioteka.krakow.pl i profilu Facebook Biblioteki Kraków.
Zapisy: https://bit.ly/43Qd92t