Zajęcia adaptacyjne dla dzieci

Kategoria

Chcesz, aby Twoja pociecha poznawała rówieśników, potrafiła wspólnie się bawić i rozwijać pod okiem doświadczonych pedagogów? A jednocześnie, nie chcesz, by pójście na zajęcia i rozstanie z Tobą było dla niego stresującym wydarzeniem? Jest co najmniej kilka powodów, dla których Twój maluch powinien przygotować się na pójście do przedszkola.

Hopsasanki – zajęcia adaptacyjne dla dzieci od 1,5 roku życia do 4 latKorzyści z zajęć adaptacyjnych w LaLoba Centrum - Hopsasanki czerpią zarówno dzieci, jak i rodzice. Zajęcia trwają na początek tylko 45 minut, ale to wystarczający czas, by zdobyć i wynieść z nich to, co dla rozwoju malucha jest najlepsze. Kolejny etap to samodzielny pobyt na zajęciach nawet do 3 h.

Jakie korzyści płyną z uczestniczenia w zajęciach adaptacyjnych Hopsasanki?


Poznanie innych dzieci
Około drugiego i trzeciego roku życia dziecko zaczyna potrzebować innych dzieci, zauważać je, emocjonować się ich obecnością. Mimo że jeszcze nie umie się z nimi bawić i współpracować w grupie, to jest chętne do tego, by inne maluchy w jego zabawie uczestniczyły.
Posiadanie własnej przestrzeni i wspomnień
Maluch jest już coraz starszy, świadomy, więc czas, by zacząć pomagać mu budować swoją niezależność. Po zajęciach będzie miał swoje własne wspomnienia związane z koleżankami i kolegami, swoje ulubione zabawy, piosenki, powiedzonka.
Dobra zabawa
Zabawy na Hopsasankach wykorzystują to, co dzieci w tym okresie rozwoju lubią najbardziej: muzykę, taniec, odkrywanie świata, zwierzątka, itp. Dzięki temu, że zabawy są dobrane do wieku dziecka maluchy na Hopsasankch bawią się wyśmienicie!
Rozwój
Hopsasanki to najczęściej pierwszy raz, kiedy dziecko zostaje bez rodzica na zajęciach. Dzięki temu dziecko nie tylko rozwija widoczne umiejętności: społeczne, doskonalenia mówienia, motoryki małej, dużej, ale też to, co nie do końca uchwytne: poczucia własnej wartości, niezależności.
Bezstresowe rozstanie z rodzicem
Na pierwsze zajęcia maluch wchodzi do sali z rodzicem. Po to, by nie musiał denerwować się tym, że mama go zostawi i też dlatego, że rodzic swoją obecnością daje sygnał dziecku: wszystko jest w porządku, podoba mi się to, co robisz i to gdzie jesteś. Po kilku zajęciach maluszek najczęściej czuje się na tyle bezpiecznie i pewnie, że nie potrzebuje już obecności rodzica.
Przygotowanie do przedszkola
Zajęcia posiadają elementy, które potem w większym wymiarze czasowym pojawiają się w przedszkolu, takie jak zabawy ruchowe, taneczne, zabawa swobodna, rysowanie, wspólne jedzenie… Maluszek po Hopsasankach doskonale odnajduje się w zabawach w grupach, nie boi się rozstania z rodzicami i jest chętny do tego, żeby iść w wielki świat przedszkola.
Z korzyścią dla rodzica
Rodzic zyskuje chwilę dla siebie, gdy dziecko jest na zajęciach. To też okazja do poznania innych rodziców i wymiany doświadczeń. Hopsasanki pozwalają na bezstresowe rozstanie z dzieckiem i dobre przygotowanie się rodzica do ważnego wydarzenia, jakim jest wysłanie malucha do przedszkola. Uczestnicząc w zajęciach przez cały miesiąc rodzice mają możliwość skorzystania z konsultacji z pedagogami, prowadzącymi zajęcia. To czas aby wymienić uwagi na temat rozwoju dziecka, ewentualnych wskazówek do pracy z nim w domu, przekazania materiałów edukacyjnych.

Zajęcia odbywają się w lokalizacji przy ul. Dauna 113.
Wtorki i czwartki o 9:30 (zajęcia trwają do 3 godzin) oraz w środy o 9:30 (zajęcia trwają do 45 minut).

Wymagane zapisy.
Telefon: 666-270-333 lub mail: recepcja@laloba.pl

Wypróbuj pierwszych zajeć bezpłatnie!

Więcej informacji na www.laloba.pl

Odnośnik