HistoryLand – interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków

Gdzie

Stary Dworzec PKP, plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3
Kraków

Kategoria

HistoryLand to ulokowane w samym sercu Krakowa – w budynku starego dworca PKP – centrum, w których historię Polski i Polaków można odkrywać w wyjątkowy sposób. Znajdziemy tu bowiem makiety obrazujące ważne wydarzenia i zabytki, które zostały zbudowane z ponad miliona klocków LEGO® i wyposażone w różnorodne interaktywne rozwiązania. Dzięki temu w HistoryLandzie można odbyć fascynującą podróż przez dzieje, która angażuje różne zmysły i pozwala połączyć edukację z zabawą zarówno tym najmłodszym, jak i dorosłym odwiedzającym.

HistoryLand – interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków


Ucz się, baw i odkrywaj

W HistoryLandzie można się przenieść w sam środek wielkich bitew, poznać wydarzenia, które zmieniły bieg historii, a także zobaczyć imponujące budowle odtworzone w skali 1:50. Na ponad 2500 m2 znajdziemy między innymi makiety takie jak: osada w Biskupinie, Drzwi Gnieźnieńskie, bitwa pod Grunwaldem, bitwa pod Oliwą, klasztor na Jasnej Górze, obrona Westerplatte, bitwa o Monte Cassino czy Stocznia Gdańska. Nie zabrakło tutaj także symboli Krakowa – w HistoryLandzie są także zbudowane z klocków Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki i Katedra Wawelska.
Znajdujące się w tym centrum makiety są prezentowane z wykorzystaniem multimedialnych pokazów, mappingów, animacji, gogli VR, technologii 360 stopni, a także licznych interaktywnych gadżetów. Dla odwiedzających przygotowano także multimedialne aplikacje edukacyjne. Dzięki temu historię odkrywa się tutaj w niekonwencjonalnej formule, która przyciąga do HistoryLandu i zarazem do stolicy Małopolski zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów.
 

HistoryLand – interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków

 


HistoryLand, Stary Dworzec PKP,
plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, 31-154 Kraków, Polska

Godziny otwarcia
pon. – pt.: 9:00 – 17:00
sob. – niedz.: 10:00 – 18:00

Biuro Obsługi Klienta (poniedziałek – sobota, 9.00 – 16.00)
tel.: +48 530 903 053
e-mail: bok@historyland.pl

 

LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO®. HistoryLand nie jest sponsorowany, autoryzowany ani wspierany przez Grupę LEGO®.