Opowiadania, dzięki którym dziecko pokocha przyrodę

Dwutomowa seria „Opowieści o małej jabłonce”

Dwutomowa seria „Opowieści o małej jabłonce”, która od dawna króluje na liście Książek Przyjaznych Dzieciom niemieckiego Amazona, jest już dostępna dla polskich, małych i najbardziej wymagających czytelników!

Wydawnictwo Skrzat, znane z zamiłowania do literatury z edukacyjnym przesłaniem, zaprezentowało niedawno wyjątkowe wydanie książek autorstwa  Ludwiga Hellmanna.
„Opowieści o małej jabłonce” to cykl, przede wszystkim przepięknie zilustrowanych, krótkich opowiadań przyrodniczych, w których znaczącą rolę odgrywa przyjaźń, zaufanie i wzajemna pomoc. Ich główną bohaterką jest jabłonka – urocza, zakochana w świecie i bacznie mu się przyglądająca, a przy tym zadająca wiele pytań. Mały czytelnik (kat. wiekowa: 4+) śledzi jej życie od samego początku, przy okazji poznając mechanizmy rządzące światem przyrody i ucząc się przyrodniczej wrażliwości. Przyjaciele jabłonki: jeż Węszynosek, biedronki Punkcik i Punkcia, zając Kicak, pszczoła Bzykusia i kot Aksamitna Łapka pokazują, ile radości i trosk przynosi każdy dzień oraz kto jest sprzymierzeńcem, a na kogo lepiej... uważać.
Autorką nieprzeciętnych ilustracji jest Justyna Hołubowska-Chrząszczak. Młoda, niezwykle utalentowana artystka, która w „Jabłonce” przenosi czytelnika w świat soczyście kolorowy, bajeczny, który wzbudza same najmilsze uczucia, a u niejednego dorosłego przywołuje wspomnienia ukochanych książek dzieciństwa.

 

Opowiadania, dzięki którym dziecko pokocha przyrodęOpowiadania, dzięki którym dziecko pokocha przyrodęLudwig Hellmann, Opowieści o małej jabłonce. Jak wszystko się zaczęło i Opowieści o małej jabłonce. Jak drzewko stało się drzewem, Wydawnictwo Skrzat 2017.