„ENERGIA” - Wydawnictwo Muchomor

Czym jest energia? Skąd się bierze? Jak można ją wykorzystać?


„ENERGIA” - Wydawnictwo MuchomorAutor: Anna Skowrońska
Ilustracje: Agata Dudek i Małgorzata Nowak (Acapulco Studio)
Okładka: twarda
Liczba stron: 56

Książka odpowiada na takie pytania jak: Czym jest energia? Skąd się bierze? Jak można ją wykorzystać? Wyjaśnia kluczowe pojęcia związane z energią w łatwym do zrozumienia języku. Opowiada o energii wiatru, wody, słońca, ale też pokarmu. Pokazuje, jak można ją przechowywać i wykorzystywać. Doradza, co robić, by jej nie marnować. Dowcipne, barwne ilustracje pomogą zrozumieć mechanizmy, które rządzą naturą.


Książkę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  


O AUTORCE:
Anna Skowrońska jest wydawczynią i autorką książek dla dzieci. Od ponad 20 lat współtworzy wydawnictwo Muchomor, z którym wprowadziła na polski rynek doskonałą serię "Bajek filozoficznych" Michela Piquemala. Dzięki niej polskie dzieci mogą poznać filozofów i nauczyć się sztuki niezależnego myślenia.
Jest autorką książek o Polsce. ALFABET POLSKI z ilustracjami Agaty Dudek powstał równolegle w dwóch wersjach językowych: polskiej i litewskiej. ALFABET NIEPODLEGŁOŚCI z ilustracjami Joanny Gębal pokazuje postacie, smaki, miejsca i wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. Napisała serię o czterech żywiołach. WODA, WIATR, OGIEŃ I ZIEMIA z ilustracjami Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak dając wiedzę o najważniejszych zjawiskach w przyrodzie. Ukazały się już we Francji, Hiszpanii i Chinach.

O ILUSTRATRKACH:
Acapulco Studio to ilustracyjna kolaboracja i studio założone w 2012 roku przez dwie absolwentki wydziału grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych — Małgorzatę Nowak i Agatę Dudek.
Specjalizują się w ilustracji i projektowaniu książek, ale nie obce jest im szeroko pojęte projektowanie graficzne. Realizują projekty książkowe i wydawnicze, projektują plakaty i opakowania, a także wzory na tekstylia oraz murale. Jeżeli chcecie przyjrzeć się ich pracy zapraszamy: http://acapulcostudio.pl/o-nas/

„ENERGIA” - Wydawnictwo Muchomor