101 eksperymentów z roślinami – recenzja

101 eksperymentów z roślinamiDlaczego liście są zielone, a jesienią stają się kolorowe? Czy trawa może rosnąć bez ziemi? dlaczego banany są krzywe?

Autorzy zaprezentowali w publikacji 101 pytań z zakresu botanicznych ciekawostek i 101 szczegółowych odpowiedzi, opartych na fachowej wiedzy. Każdy etap botanicznego eksperymentu został przedstawiony w sposób jasny i przystępny. Opisywane doświadczenie poprzedza zawsze prezentacja listy akcesoriów, potrzebnych do jego przeprowadzenia. Następnie poznajemy sposób postępowania podczas eksperymentu, aby w końcu otrzymać odpowiedź na 2 podstawowe pytania:

Co się stanie oraz dlaczego?

Wynik każdego doświadczenia jest szczegółowo omówiony pod kątem teoretycznym, a trudniejsze pojęcia z zakresu botaniki są wyjaśnione w słowniczku znajdującym się na końcu publikacji.

Warto podkreślić, że książka została wydana w bardzo atrakcyjny sposób. Twarda oprawa, atrakcyjna szata graficzna, przejrzysty i ujednolicony opis każdego eksperymentu oraz kolorowe ilustracje sprawiają, że lektura „101 eksperymentów z roślinami” jest nie tylko ciekawa, ale także przyjemna.

Jeśli więc chciałbyś znać odpowiedzi na pytania: czy w szyszce można ukryć tajną wiadomość, skąd niecierpek wziął swoją nazwę lub co tak naprawdę parzy w pokrzywie, to książka „101 eksperymentów z roślinami” powinna jak najszybciej trafić w Twoje ręce.

Redakcja rodzinny-krakow.pl

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność: http://jednosc.com.pl/