"Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka" – recenzja

wandzia węszynosKto zjadł wszystkie kanapki ze szkolnych śniadaniówek? Kto wyje w miasteczku Zabytkowice? Kim są „wyjce” i czy nam zagrażają? Te i wiele innych zagadek rozwiązuje Wandzia w książce detektywistycznej „Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka”.

Ta lektura jest świetna dla dzieci, ponieważ mogą wcielić się w rolę detektywa i razem z bohaterką rozwiązywać wiele tajemnic. Czytając tę książkę poznają również tajniki detektywistyczne, a nawet mogą poczuć się jak Sherlock Holmes lub inny znany detektyw. Na końcu każdego rozdziału mieści się bowiem zagadka dla czytelnika na temat danej części opowieści, dzięki czemu dzieci uczą się czytania ze zrozumieniem, a także bawią się w prawdziwego tropiciela. Książka jest niesamowicie wciągająca. Osobiście polecam ją dla czytelników powyżej 6 roku życia, lecz myślę, że młodszym dzieciom także może się spodobać, zwłaszcza, że dość duża czcionka, którą zastosowano w książce, ułatwi im samodzielną lekturę.

„Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka”

Autor: Agnieszka Urbańska
Ilustrator: Agnieszka Kłos
Seria wydawnicza: Wandzia Węszynos
Kategoria wiekowa: 6 – 9
Wydawnictwo Skrzat

„Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka” to książka otwierająca czterotomową serię detektywistyczną przeznaczoną dla najmłodszych dzieci, które potrafią już samodzielnie czytać.

 Recenzował Kuba, lat 12