Balonowa 5 - recenzja

Ta książka na pewno wprowadzi Was w dobry nastrój

Balonowa 5 - recenzjaKolorowa, zilustrowana z rozmachem przez Gosię Herbę (2019 Książka Roku Polskiej Sekcji Ibby za ilustracje) książka autorstwa Mikołaja Pasińskiego to jedna z wielu ciekawych propozycji wydawniczych od Wydawnictwa HarperKids. Zachwyca pod każdym względem i na pewno zaspokoi oczekiwania małych, acz wymagających Czytelników.
Autorzy tej barwnej opowieści zapraszają dzieci (oraz dorosłych :) w odwiedziny do mieszkańców okazałej i bardzo pięknej kamienicy przy ul. Balonowej 5. Ten żółty budynek ze wspaniałym tarasem urządzonym na dachu tętni życiem, a jego mieszkańcy oddają się swoim pasjom i codziennej krzątaninie. Każde mieszkanie w pełni oddaje charakter i zainteresowania swojego lokatora. Dzięki kolorowym i pełnym poczucia humoru ilustracjom z przyjemnością pozostaje się "w gościach" u każdego z nich na dłużej.

Zaczynamy od mieszkania Myszki, która szuka kapelusza. Wymieniając wszystkie przyimki, podziwiamy jednocześnie stylowe dodatki wnętrzarskie i poznajemy ich nazwy.  U zamieszkującej wyżej Pantery buchnie na nas zieleń bogactwa roślin. Ta postać uwielbia kwiaty doniczkowe i właśnie relaksuje się przy ich przesadzaniu. Idąc dalej możemy odwiedzić  sąsiedzkie mieszkanie, w którym chwilowo nikogo nie ma i poprzyglądać się przedmiotom, które nieobecna lokatorka trzyma na półkach. Spory gwar i ruch panuje w kuchni u Małp, a wiadomo, "gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść". Ciekawe co wyjdzie im z gotowania, szczególnie, że korzystają z książki kucharskiej obróconej do góry nogami...
Kto jeszcze zamieszkuje kamienicę? Np. muzykalne pająki, które grają na przedziwnych instrumentach o jeszcze bardziej dziwnie brzmiących nazwach (świergołajka, szczebiofon), śpiącego Hipopotama, rapujące żabki. Na ostatnich stronach zobaczycie wszystkich bohaterów razem, bowiem spotykają się oni na tarasie, gdzie co tydzień organizują bal! Wszyscy lokatorzy są mile widziani i okazują sobie zainteresowanie. Jest wesoło, kolorowo i przyjaźnie. Warto odwiedzać żółtą kamienicę na Balonowej 5 żeby pobyć w tej przyjemnej atmosferze kiedy tylko przyjdzie nam ochota.

Polecamy
Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl

Balonowa 5 - recenzjaBalonowa 5 - recenzjaBalonowa 5 - recenzja