MYSIE PRZYSMAKI – recenzja

Jeśli polubiliście „Mysie bajeczki”, to z całą pewnością spodoba Wam się następna książeczka z serii mysich opowiadań - „Mysie przysmaki”.

mysie przysmakiTym razem myszka – bohaterka opowieści, wpadła w poważne tarapaty - nieprzyjazna łasica chce… ugotować z niej zupę. Co wrażliwszego Czytelnika uspokajamy, do przyrządzenia potrawki z myszy ostatecznie nie dojdzie. A jak małej myszce uda się pokrzyżować plany łasicy? Koniecznie sprawdźcie sami.

Nastrojowe opowieści dla dzieci

„Mysie przysmaki” to kolejna urocza, pięknie ilustrowana książka dla najmłodszych autorstwa Arnolda Lobela – twórcy serii o Żabku i Ropuchu. Tym razem mamy kilka wciągających opowiastek połączonych wspólnym wątkiem. Krótkie, napisane prostym i zrozumiałym językiem oraz opatrzone pięknymi ilustracjami mogą stać się ulubioną lekturą najmłodszych czytelników. Powiększona czcionka pozwoli młodszym dzieciom spróbować swoich sił w samodzielnym czytaniu. A czytając warto zwrócić uwagę na wyśmienite, nadające lekkości i humoru tłumaczenie Wojciecha Manna, który stał się już ekspertem od przekładów twórczości Arnolda Lobela na język polski.

Arnold Lobel (1933–1987) – amerykański pisarz, autor tekstów i ilustracji do prawie stu książek dla dzieci. Do jego najpopularniejszych serii należą Żabek i Ropuch (Frog and Toad) oraz Mysie bajeczki (Mouse Tales) i Mysie przysmaki (Mouse Soup). Jest laureatem Medalu Randolpha Caldecotta – za najlepszą książkę ilustrowaną roku (Fables, 1981). Na podstawie serii o Żabku i Ropuchu powstał musical A Year with Frog and Toad, wystawiony na Broadwayu w 2003 roku.

Arnold Lobel: "Mysie przysmaki"
Wydawnictwo Literackie
Wydanie: I
Przekład: Wojciech Mann
Oryginalny tytuł: Mouse Soup
Data premiery: wrzesień 2019
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64