WIELKI DZIEŃ MAŁEJ KRÓLICZKI – recenzja

Wzruszająca opowieść o bezinteresownej pomocy

WIELKI DZIEŃ MAŁEJ KRÓLICZKI – recenzjaMała Króliczka znużona brakiem zajęć i pomysłów na wypełnienie wolnego czasu zwraca się z prośbą o wspólną zabawę do dziadka. Wielki Królik zabiera wnuczkę na inspirujący spacer po lesie, podczas którego odwiedzają sąsiadów. Okazuje się, że wielu z nich samotnie musi poradzić sobie z przeróżnymi kłopotami. Króliczka obserwując i słuchając swojego dziadka, który podczas tych spotkań okazuje zainteresowanie problemami przyjaciół, sama uczy się empatii i zaczyna być uważna na smutki innych. Kiedy przychodzi moment, że musi zrezygnować z własnych przyjemności, aby pomóc sąsiadom, nie ma z tym najmniejszego problemu.

„Wielki dzień Małej Króliczki” to ciepła, urocza opowieść o tym, że czasem małe gesty potrafią wywołać wielką radość, a pomaganie innym może odmienić również nasze życie.
Przepięknie wydana książka ukazała się na rynku księgarskim nakładem Wydawnictwa Wilga. Ilustracje Alison Friend utrzymane w stonowanej kolorystyce emanują ciepłem i zachęcają do częstego zaglądania do książki. Idealna lektura na dobranoc.  Polecamy!

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl