Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna

 

Patronat Rodzinnego Krakowa

Wielkie pytania małych filozofów

Fundacja Naturalnie Edukacyjna ma przyjemność zaprosić małych i dużych czytelników do rodzinnego czytania nowej,niezwykłej  bajki „Podróż  na  Wielką Górę.  Bajka  filozoficzna”. Jest to interpretacja autentycznych  tekstów  filozofów  chińskich,  w  tym  opowieści,  które  zapisał  Zhuangzi  w „Prawdziwej Księdze Południowego Kwiatu".

Bohaterką bajki jest Lin -ciekawa życia i świata dziewczynka. Właśnie zaczęła naukę pisania i czytania, a jej tata - aby odpowiedzieć na trudne pytania córki  -daje jej w prezencie książkę Filozofa. Niestety książka ulega zniszczeniu.  Bohaterka postanawia odnaleźć Filozofa, by dowiedzieć się, co dokładnie w niej napisał, a po drodze przeżywa mnóstwo przygód, które okazują się być najlepszą lekcją życia.

Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna

Na pytanie, czy dzieci powinny poznawać filozofię, autorzy bajki odpowiadają: „Głośno i wyraźnie mówimy TAK! Dlaczego? Bowiem filozofia uczy twórczego i skutecznego myślenia. Przekonacie się o tym, poznając bohaterkę naszej bajki -rezolutną i ciekawą Lin. Podczas swojej wyprawy na Wielką Górę spotka niezwykłych ludzi, porozmawia z rzeką i znajdzie odpowiedzi na wiele trudnych pytań, które zadają na co dzień dzieci i... dorośli.”

Autorami bajki jest niezwykły duet-architekt edukacji Anna Machacz i grający na gitarze akustycznej doktor filozofii Rafał Mazur. Ilustracje namalowała artystka i graficzka Kamila Golec.

Egzemplarz bajki będzie można otrzymać podczas „Uniwersytetu filozofowania”-cyklu rodzinnych spotkań, podczas których autorzy bajki będą odpowiadać na wiele pytań, które często pojawiają się w rozmowach z  dziećmi, między innymi  „Czym  jest  szczęście?”czy „Jak  żyć  dobrze?”. Informacje  na  temat  terminów „Uniwersytetu  filozofowania”  dostępne  będą  na  stronie www.fundacja-edukacyjna.pl oraz  na profilu fundacji na portalu Facebook.

Książka jest współfinansowana ze środków Miasta Krakowa.