Poznaję świat i kropka! Wielkie zagadki małej komórki. Co robią pszczoły z muchami do spółki

Patronat Rodzinnego Krakowa

„Książka (nie)tylko dla ciekawskich!”

Jeśli już wiecie, co łączy słonie, bilard, benzynę i czy z ropy można mieć aspirynę, czas poznać wielkie zagadki małej komórki oraz dowiedzieć się, co robią pszczoły z muchami do spółki. A pomoże wam w tym kolejna część popularnonaukowej serii „Poznaję Świat i Kropka!” autorstwa Rafała Klimczaka.

Książka (nie)tylko dla ciekawskich!

Wydawnictwo Skrzat kontynuuje przygodę z małą, ciekawską Kropeczką i przekazuje w ręce najmłodszych czytelników lekturę, która zdążyła zdobyć już rzesze wielbicieli, także wśród dorosłych. Rafał Klimczak, autor bestsellerowej serii „Nudzimisie”, w bardzo przystępny sposób opowiada o zjawiskach przyrodniczych i innych ciekawostkach, a kolorowe ilustracje Ilony Brydak wspaniale dopełniają całości. W najnowszej części przygód Kropeczki dowiemy się na przykład, jak wygląda wspinaczka kropelek wody, i w jaki sposób odróżnić pszczołę od osy, skoro obie wiercą się jak dzieci na lekcji.  Kropeczka i Joasia zapraszają do fascynującego świata widzianego pod mikroskopem i oczami bzykających żyjątek!

Książkę polecają: TVP ABC, Fundacja Uniwersytet Dzieci, Rodzinny-Kraków.pl, Ulica Ekologiczna.

„Poznaję świat i kropka! Wielkie zagadki małej komórki. Co robią pszczoły z muchami do spółki”, Rafał Klimczak, Wydawnictwo Skrzat 2019.