Centrum Lokalnej Kultury Kulinarnej Marchewka Bistro

Centrum Lokalnej Kultury Kulinarnej Marchewka Bistro to przedsięwzięcie Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, które powstało w ramach realizacji przez Fundację projektu Produkt Lokalny Małopolska. Celem jest popularyzacja  idei zdrowego odżywiania na bazie składników pochodzących z lokalnych, tradycyjnych gospodarstw rolnych.

Centrum Lokalnej Kultury Kulinarnej Marchewka BistroPrzedsięwzięcie przyczynić się ma do realizacji zarówno misji Fundacji (propagowania ekologicznego stylu życia), jak i misji Nowohuckiego Centrum Kultury jako instytucji kultury Miasta Krakowa (propagowanie kultury wśród mieszkańców Nowej Huty). Projekt bazuje na doświadczeniu i dorobku Fundacji w zakresie wypracowywania Regionalnego Systemu Sprzedaży Produktów Lokalnych pn. Produkt Lokalny z Małopolski, w szczególności w zakresie znajomości rynku oraz pozyskania do współpracy grupy dostawców jakościowych produktów żywnościowych. Bistro ma zapewnić stały zbyt lokalnym rolnikom i małym producentom z Małopolski. Warzywa, owoce oraz mięsa wykorzystywane w kuchni Marchewka Bistro pochodzą od sprawdzonych, często certyfikowanych dostawców.

Marchewka Bistro


Klub Zakupowy Marchewka

Przy Marchewka Bistro działa Klub Zakupwy Marchewka, oferujący świeże, zdrowe, niepryskane warzywa i owoce oraz najwyższej jakości mięso i nabiał pochodzące od małopolskich rolników. Uczestnicy Klubu otrzymują co tydzień, na podany adres mailowy, newsletter z aktualną, sezonowa ofertą.

Szczegóły: http://klubmarchewka.produktlokalny.pl

Marchewka - miejsce przyjazne dla dzieci i rodzin w Krakowie

Marchewka Bistro jest miejscem do wypoczynku z rodziną i przyjaciółmi. Organizatorzy zapraszają na śniadania na trawie, warsztaty edukacyjne na temat zdrowego żywienia, warsztaty kulinarne dla dzieci, spotkania klubu zakupowego oraz marchewkowy stragan z produktami lokalnymi. Marchewka z przyjemnością zorganizuje przyjecie urodzinowe dla najmłodszych z dr WOW, a także inne imprezy okolicznościowe - rodzinne lub firmowe.

Marchewka Bistro


 – Nowa Huta wybudowana na czarnoziemach – najżyźniejszych glebach, cierpi obecnie na niedosyt miejsc, gdzie można zdrowo, lokalnie i smacznie zjeść! Łączymy pokolenia, budujemy relacje wsi z miastem, aktywizujemy mieszkańców. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Małopolsce! – zapewniają twórcy Marchewka Bistro.

Gdzie: Marchewka Bistro w budynku Nowohuckiego Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232.

Marchewka Bistro zaprasza codziennie w godzinach 10.00-20.00.

 

 Mapa