SALTROM Salezjanski Ruch Troski o Młodzież

Salezjański Ruch Troski o Młodzież

SALTROM czyli Salezjański Ruch Troski o Młodzież jest stowarzyszeniem prowadzonym przez pedagogów, wychowawców, Salezjanów i wolontariuszy. Naszym celem jest praca z dziećmi i młodzieżą. Prowadzimy działalność: wychowawczą, profilaktyczną i edukacyjną.

SALTROM Salezjanski Ruch Troski o Młodzież

SaltromTak jak Salezjanie pracujący na wszystkich kontynentach świata posługujemy się systemem prewencyjnym św. Jana Bosko i staramy się wychowywać młodych ludzi na “dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli”. Zrzeszamy wielu wolontariuszy, którzy bezinteresownie pomagają w codziennej, indywidualnej pracy z wychowankiem.
 
Działalność SATROMU przy stosunkowo małych nakładach finansowych pomaga wielu młodym odnaleźć drogę swojego rozwoju, ukazuje sens życia oraz uczy współistnienia z innymi poprzez angażowanie się w życie społeczne.

Już 30 lat - licząc od pierwszych spotkań – spotykamy się z dziećmi i młodzieżą, w większości wywodzącą się ze środowisk zaniedbanych wychowawczo. Tworzymy wciąż nowe pomysły tak, by przede wszystkim BYĆ z młodym człowiekiem. Na przestrzeni minionych lat oprócz stałych zajęć w ramach świetlic, dożywiania, korepetycji i Yacht Clubu organizowaliśmy grupy: breakdance, wspinaczki skałkowej, graficiarzy, cheerleaders, taneczne, sportowe, muzyczne; wszystko po to, by tak jak chciał św. Jan Bosko „kochać to co kocha młodzież”.
 
GDZIE NAS ZNALEŹĆ
 
Krakowskie Dębniki – to tutaj Saltrom ma swoją siedzibę to prawobrzeżna dzielnica miasta, położona dokładnie naprzeciwko Wawelu. Już sto lat temu występowały tam poważne problemy społeczne. W 1906 roku, wystawiając w Teatrze Miejskim Moralność Pani Dulskiej, Ludwik Solski sugerował, że mieszkać tam to najgorsze co może spotkać ‘porządną rodzinę’. Choć teraz prawidłowe skojarzenia związane z Dębnikami wiodą też do Karola Bunscha i Karola Wojtyły, obszar dzielnicy ciągle należy do najbardziej niespokojnych w sąsiedztwie Starego Miasta. Dla wielu młodych ludzi ‘jedynym wychowawcą’ pozostaje ulica. Właśnie tam, w ciągu kamienic przy ul. Różanej 5 jest przyjazny adres. Jeśli chodzi o profilaktykę, pomoc i opiekę to placówka ta ma bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży.

Szczegółowe informacje na stronie www.saltrom.krakow.pl i pod nr tel. 12 269 30 00.

Przekaż 1% podatku dla Saltrom

SALTROM Salezjański Ruch Troski o Młodzież
ul. Różana 5
30-305 Kraków

Telefon: 12 269 30 00
Faks: 12 269 31 10 w. 11

 Mapa