Przedstawienia teatralne dla dzieci w Pałacu Krzysztofory

Kiedy

Gdzie

Kraków

Kategoria

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza 24 września na kolejne przedstawienie dla dzieci w ramach cyklu Księgi Krzysztoforskie.

Księgi Krzysztoforskie to cykl spektakli dla dzieci w wieku 3-10 lat, podczas których dzieci poznają bogaty świat krakowskich podań i opowieści. W przedstawieniach pojawiają się m.in. Pan Twardowski, Smok Wawelski, szewc Skuba, Lajkonik, a także inni bohaterowie znani z legend Krakowa. Przedstawienia realizowanie są przez Teatr Otwarty. Spektakle odbywają się w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory w niedzielne przedpołudnia.
Kolorowa fotografia. Dwóch aktorów w strojach smoka i szewczyka odgrywa przedstawienie z udziałem publiczności.

krakow

Spektakl dla dzieci

7 legend Krakowa smok opowiada
24.09.2023
godz. 11:00

Opowieść rozpoczyna odnalezienie Starego Młynka, który był zakopany przy ul. Szewskiej niedaleko domu Skuby. Bohaterowie przedstawienia postanawiają uruchomić znalezisko i to daje początek tej niesamowitej historii. Smok opowiada legendę Smoka Wawelskiego, który jest jego dalekim krewnym, a także przybliża słuchaczom postać Jana Twardowskiego, największego krakowskiego maga. W historii pojawią się również postacie Lajkonika i Flisaka, zaczarowane gołębie, legendy o dwóch wieżach i hejnale, o Krzysztoforach, diable i kogucie w jednym bucie.

A jakie to historie, o czym opowiadają, co je łączyło, kto był dobrym a kto złym bohaterem, kto kogo pokonał i jakim sposobem? Co jest ważniejsze - siła fizyczna czy umiejętności magiczne, czy może umysłem lepiej pokonać zło i stać się bohaterem na wieki?

Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo lalkowego. Podczas trwania spektaklu Dzieci występują na scenie, stają się bohaterami bajki, uczestniczą w tworzeniu, co daje im niezapomniane wrażenia wspaniałej zabawy.

Najważniejsze informacje:
Przedstawienie teatralne dla dzieci w wieku 3-10 lat
Prowadzący: Teatr Otwarty
Limit: 100 osób
Cena: 15 zł od dziecka (jeden opiekun wstęp wolny)
Konieczność rezerwacji miejsc oraz możliwość zakupu biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory,
Rynek Główny 35, Kraków
tel.: 12 426 50 60
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl