Spotkania dla dzieci w Dworku Białoprądnickim

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Kategoria

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” zaprasza na styczniowe wydarzeniach dla dzieci i rodziców.

Styczniowe dziecięce aktywności w Dworku Białoprądnickim

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki przygotowało nie lada niespodzianki dla najmłodszych i ich rodziców! Już jakiś czas temu powstała tu bardzo ciekawa inicjatywa – Miejsce Wrażliwe, czyli projekt skierowany do dzieci 6+, którego celem jest oswajanie inności i niwelowanie dystansu, jaki niewiedza i lęk mogą w nas wywoływać. To także przestrzeń do spotkań z emocjami opartych na losach książkowych bohaterów. W czasie warsztatów staramy się lepiej zrozumieć nasze emocje oraz poznajemy wartości ważne w życiu każdego człowieka. Odkrywamy też, jak istotne jest akceptowanie siebie. Już 21 stycznia (niedziela) o 16:00 zbadamy emocję nietypową – nudę. Czym jest? Co ją powoduje? Jakie są sposoby na nią? Zapraszamy na absolutnie nienudny warsztat o nudzie, wstęp jest wolny!

dzieci kraków

Już tydzień później, czyli 28 stycznia, zapraszamy najmłodszych na pierwszy w nowym roku spektakl dla rodzin z dziećmi w wykonaniu Teatru Uszytego.  Mały, niebieski Zajączek – główny bohater przedstawienia „Kto tam?”, wprowadzi najmłodszego widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. Stworzony na oczach dzieci uszak nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta, by się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy mu się to uda? Warstwę plastyczną spektaklu cechuje estetyczna synteza i spokojna kolorystyka, która wpływa na kształtowanie wrażliwości plastycznej i emocjonalnej widzów.  Po spektaklu dzieci będą miały niepowtarzalną okazję, by poznać Teatr Uszyty od „podszewki”, a bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży.
Dodatkowo w pierwszym miesiącu roku Straż Miejska wraz ze smokiem Barbakusem spotka się z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III i ich rodzicami, aby omówić wyjątkowo ważny problem – bezpieczeństwo w czasie ferii. W wesołej atmosferze i warsztatowej formie spotkamy się 27 stycznia w Zajeździe Kościuszkowskim, by Smok Barbakus w mundurze Strażnika Miejskiego podpowiedział najmłodszym, jak bezpiecznie spędzić ten wolny czas. Niezmiennie zapraszamy też na cieszącą się olbrzymią popularnością Strefę Rodzica przeznaczoną dla dzieci do lat 3 wraz z opiekunami. Wspólne zabawy, rodzinne warsztaty, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, zajęcia ogólnorozwojowe i umuzykalniające dla maluszków, czyli Chuśtaniec, Lepi łapki, Etno zabawy czy Ammniam – z nami nie ma czasu na nudę!

krakow
Wisienką na torcie będzie bardzo interesujące spotkanie z Anną Weber. Podczas prelekcji, która odbędzie się 25 stycznia influencerka, autorka poradnika „Rok wychowania przez sztukę czyli jak żyć kreatywnie” i dusza firmy Pomelody opowie nieco o rozwijaniu i pielęgnowaniu postawy twórczej, wrażliwości i zachwytu oraz odpowie na pytania odbiorców. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Bilety na wydarzenia dostępne są w kasie Dworku Białoprądnickiego oraz za pośrednictwem strony Ekobilet: https://ekobilet.pl/centrum-kultury-dworek-bialopradnicki

Szczegóły wydarzeń:
https://www.facebook.com/dworek.bialopradnicki
https://dworek.eu/

Odnośnik