Dukaty Decjusza 2023 - program edukacyjny dla dzieci i młodzieży

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

ul. 28 lipca 1943 17a
Kraków

Instytut Kultury Willa Decjusza rozpoczyna nabór do kolejnej edycji programu edukacyjnego „Dukaty Decjusza”, skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z Krakowa i małopolski.

Dukaty Decjusza, czyli edukacja, zabawa i nocleg w Willi Decjusza.

dukaty decjusza

Unikatowy program edukacyjny dla dzieci ze szkół z Krakowa i Małopolski.

„Dukaty Decjusza" popularyzują wiedzę o ekonomii w perspektywie historycznej i współczesnej. Program obejmuje historię i rolę pieniądza, politykę monetarną i numizmatykę.

dla dzieci krakow

Podczas warsztatów uczestnicy dowiadują się także wielu ciekawostek o życiu Justusa Decjusza - pierwszego właściciela Willi, sekretarza króla Zygmunta Starego, zwierzchnika mennic koronnych, a także autora traktatów ekonomicznych epoki renesansu prowadzącego burzliwy spór z Kopernikiem na temat reformy monetarnej.
Poza wykładami i warsztatami, program Dukatów obejmuje także zwiedzanie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego Willi Decjusza, oraz nocleg w salach zabytkowej Willi Decjusza.
Co roku w programie bierze w nim udział kilkuset uczniów z kilkunastu szkół z Krakowa i małopolski.
Szkoły zainteresowane udziałem w programie mogą zgłaszać się do koordynatora programu.

Więcej o programie, w tym: Regulamin Dukatów Decjusza oraz Prezentacje dla uczniów i nauczycieli są dostępne pod adresem: https://willadecjusza.pl/edukacja/dla-szkol

dukaty decjusza