Baranki w Pieluchach - cykl seansów filmowych

Kiedy

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

BARANKI W PIELUCHACH - dla rodziców i malucha

Kino dla rodziców z dziećmi w Krakowie

Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej przy Rynku Głównym na kolejną odsłonę cyklu Baranki w Pieluchach.

NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI (reż. Maciej Kawalski)
czwartek, 26 stycznia 2023, godz. 11.00


NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI

W czwartek, 26 stycznia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zostanie zaprezentowany film Niebezpieczni dżentelmeni - komedia kryminalna, w której - niekoniecznie w zgodzie z rzeczywistością - doszło do spotkania Josepha Conrada z czołowymi przedstawicielami młodopolskiej bohemy.

Niebezpieczni dżentelmeni to pełnometrażowy debiut Macieja Kawalskiego. Zafascynowany tekstami Boya-Żeleńskiego reżyser i autor scenariusza stworzył kryminalną komedię, w której - niekoniecznie w zgodzie z rzeczywistością - doszło do spotkania (i wspólnego imprezowania) Josepha Conrada z czołowymi przedstawicielami młodopolskiej bohemy: Tadeuszem Boyem-Żeleńskim, Stanisławem Ignacym Witkiewiczem i Bronisławem Malinowskim.

Niebezpieczni dżentelmeni to sprawnie zrealizowana, awanturnicza opowieść z barwnymi postaciami (te często cytują swoje własne dzieła!), scenografią oraz kostiumami z epoki. Film doskonale oddaje ducha Młodej Polski - pełnego plotek i używek, tętniącego życiem świata artystycznej bohemy, której nieobce były idee patriotyczne i niepodległościowe.

BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku w Kinie Pod Baranami!

O FILMIE:

NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI | DANGEROUS MEN
reż. Maciej Kawalski, Polska 2022, 109’

38. Warszawski Festiwal Filmowy 2022: Nagroda Publiczności dla Najlepszego filmu

Jest rok 1914. Tadeusz Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Witkacy (Marcin Dorociński), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski) - cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy - budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej hulance. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa…

Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków

12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl