"Blisko" w Kinie Pod Baranami

Kiedy

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Seans dla rodziców z malutkimi dziećmi

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
BLISKO (reż. Lukas Dhont)
czwartek, 30 marca 2023, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

Nominowana do Oscara, sensualna opowieść o młodzieńczej przyjaźni. Blisko - najnowszy film Lukasa Dhonta, twórcy pamiętnego debiutu Girl - to kolejny tytuł prezentowany w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Ten poruszający obraz dorastania będzie można zobaczyć w czwartek, 30 marca, o godzinie 11.00.

Lukas Dhont ma na swoim koncie znakomity debiut - obsypany nagrodami portret transpłciowej dziewczyny Girl, który można zobaczyć m.in. w E-Kinie Pod Baranami. W swoim kolejnym filmie - nominowanym do Oscara i wyróżnionym Grand Prix na Festiwalu w Cannes Blisko - belgijski twórca ponownie przygląda się młodym bohaterom oraz ich złożonym rozterkom.

"Blisko" w Kinie Pod Baranami

Film opowiada o silnej relacji nastolatków Léo i Rémiego (znakomici Eden Dambrine i Gustav De Waele). Reżyser podchodzi do nich bardzo blisko (jak sugeruje sam tytuł filmu), starając się uchwycić esencję ich przyjaźni. Uważnie i czule obserwuje drobne gesty i  spojrzenia, jednocześnie zastanawiając się nad wpływem otoczenia na jednostkę oraz granicami tego, co uznawane jest za “męskie”.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.

BILETY: 21 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

O FILMIE:

BLISKO | CLOSE
reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia/Francja 2022, 105’

Oscary 2023 - nominacje: Najlepszy film międzynarodowy
MFF w Cannes 2022: Grand Prix
MFF w Sydney 2022: Najlepszy film
Europejskie Nagrody Filmowe 2022 - nominacje: Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski aktor roku (Eden Dambrine), Najlepszy europejski reżyser roku (Lukas Dhont), Najlepszy europejski film roku wg uniwersytetów, Najlepszy europejski scenarzysta roku (Angelo Tijssens, Lukas Dhont)

Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego.

Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor filmu Girl ze zjawiskową rolą Victora Polstera – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina. Blisko staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl