SZCZĘŚCIE MIKOŁAJKA. Pokaz przedpremierowy w Kinie KIKA

Kiedy

Gdzie

Ignacego Krasickiego 18
Kraków

Kategoria

SZCZĘŚCIE MIKOŁAJKA. Pokaz przedpremierowy w Kinie KIKA

Kino KIKA w Krakowie zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu SZCZĘŚCIE MIKOŁAJKA, niezwykłego filmu animowanego o przygodach jednego z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów wszech czasów, a także o perypetiach jego twórców.

28 stycznia (sobota) | 12:00

Pełna humoru, ciepła i życiowej mądrości opowieść o sile przyjaźni, potędze wyobraźni i o tym, jak znaleźć niewyczerpane źródło radości życia.

Nagroda dla najlepszego animowanego filmu roku na Festiwalu w Annecy!
Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Rene Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempe, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.

Kategoria wiekowa 6+
Pokaz jest częścią Urodzinowego Weekendu z okazji 11 rocznicy powstania Kina KIKA.

SZCZĘŚCIE MIKOŁAJKA | Le Petit Nicolas - Qu'est-ce qu'on attend pour être heureux ?, reż. Amandine Fredon, Benjamin Massoubre, Francja 2022, 82'

Bilety:16 zł