Dzień Dziecka w NCK

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

al. Jana Pawła II 232
Kraków

Kategoria

Czerwiec zaczyna się od Dnia Dziecka

Czerwiec zaczyna się od Dnia Dziecka – i oczywiście Nowohuckie Centrum Kultury pamięta o wszystkich milusińskich. Gry zespołowe, malowanie twarzy, modelowanie zwierzątek z balonów i wiele różnorodnych atrakcji już w najbliższy czwartek czeka na wszystkich, którzy odwiedzą restaurację Przestrzenie Nowohuckie & Gruba Buła. Na początku miesiąca zapraszamy na koncert, o intrygującym tytule „Mucha w Mucholocie”, a w połowie miesiąca na przygody małego ogra o imieniu Shrek. Dodatkową atrakcją, w najbliższy weekend, będą występy zespołów i grup tanecznych NCK oraz zaproszonych gości - w ramach tegorocznej edycji Nocy Tańca - oraz spotkanie Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci. Do 12 czerwca, w plenerze przed NCK, będzie dostępna niezwykła karuzela Immotus Verto, która została stworzona przez francuskiego artystę, by wnieść w życie wszystkich dużych i małych dzieci trochę radości i śmiechu.

Dzień Dziecka w NCK


Wykaz wydarzeń:

IMMOTUS VERTO
1 czerwca (czwartek), g. 11.00-19.00, plener przed Nowohuckim Centrum Kultury
3 czerwca (sobota), g. 11.00-22.00
karuzela dostępna do 12 czerwca (poniedziałek-piątek: 14.00-19.00, sobota-niedziela: 11.00-19.00)
wstęp wolny
Immotus Verto to niezwykła rzeźba użytkowa, stworzona przez francuskiego artystę Christiana Cébé. Karuzela bowiem – poza oczywistą funkcją rozrywkową – niesie głębsze przesłanie. Została opracowana jako dzieło proekologiczne i nie posiada zasilania elektrycznego, a w ruch wprawia ją siła mięśni osób z niej korzystających. Ponadto została stworzona z myślą o ukraińskich dzieciach, które zostały zmuszone do opuszczenia swojego kraju. Zabawa na karuzeli ma odwrócić ich uwagę od traumatycznych przeżyć i wnieść w ich życie trochę radości i śmiechu. Podobnie zresztą jak w życie każdego, kto zechce z niej skorzystać! Projekt realizowany we współpracy z Fundacją Internationaler Bund Polska.


DZIEŃ DZIECKA
1 czerwca (czwartek), od g. 12.00, Przestrzenie Nowohuckie & Gruba Buła
wstęp wolny
Gry zespołowe, malowanie twarzy, modelowanie zwierzątek z balonów i wiele różnorodnych atrakcji już w najbliższy czwartek czeka na wszystkich, którzy odwiedzą restaurację Przestrzenie Nowohuckie & Gruba Buła. Przepyszną niespodzianką będzie wata cukrowa - do każdego zamówienia gratis.

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI Wydział Ochrony Środowiska
„Po co nam pszczoły? O roli owadów zapylających”
3 czerwca (sobota), g. 11.00, sala 006
jednorazowa wejściówka: 35 zł
Zapylaniem trudni się wiele gatunków owadów, które nie mogą oprzeć się kolorowym kwiatom, słodkiemu nektarowi czy pięknym, kuszącym zapachom. Najpopularniejszym owadem łączonym z zapylaniem kwiatów jest pszczoła miodna. Przyjrzymy się najpopularniejszym gatunkom owadów zapylających, stworzymy ramkę identyfikacyjną oraz świecę z naturalnego pszczelego wosku.


NOC TAŃCA – koncert plenerowy
3 czerwca (sobota), g. 15.30-21.30, scena plenerowa NCK
wstęp wolny
Występy zespołów i grup tanecznych NCK oraz zaproszonych gości.
Wystąpią m.in.: Teatr Tańca Terpsychora, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Góralski „Hamernik”, Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Hamernicy”, Grupa Baletowa „Etiuda”, Grupa Baletowa Largo, Grupa „Maram”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Klips”, Formacja Taneczna „Flesz Dance”, Grupy Disco, Grupa Break Dance, Akademia Tańca „Bajlandia”, Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego „encek”, Taneczny klub Seniora, Duet taneczny Konstantyn Zhaivoronok i Hanna Pokrason, Grupy Hip-Hop i „Wesołe Pomponiki”.

 

Odnośnik