Święto Rodziny Krakowskiej

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Stanisława Lema 7
Kraków

Kategoria

W dniach 26-28 maja br. odbędzie się kolejne Święto Rodziny Krakowskiej

28.05.2023 niedziela godz. 11-19 tereny zielone przy TAURON Arenie Kraków
26-28 maja 2023 w instytucjach kultury, sportu i rekreacji

Święto Rodziny Krakowskiej, to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalno-rodzinny krajobraz Krakowa. Już po raz trzeci w dniach 26-28 maja br. zostanie zorganizowane w formule trzydniowej, która została ciepło przyjęta przez mieszkańców naszego miasta.

Święto Rodziny Krakowskiej

Aktywności dla rodzin zostaną zorganizowane, równolegle w różnych punktach Krakowa, w podmiotach miejskich i komercyjnych prowadzących działania na rzecz krakowskich rodzin. W ciągu trzech dni rodziny będą mogły wziąć udział w przygotowanych z tej okazji piknikach, grach miejskich i plenerowych, wycieczkach, spektaklach, wystawach, konkursach i warsztatach.

Kluby Sportowe, Młodzieżowe Domy Kultury, Centra Kultury, muzea, teatry oraz prywatne firmy prowadzące ośrodki sportowe i rekreacyjne bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie bogatej i różnorodnej oferty programowej dla krakowskich rodzin w ramach tegorocznego Święta.

Kulminacyjny punkt Święta, które jest wydarzeniem plenerowym, odbędzie się w niedzielę 28 maja br., w tym roku po raz pierwszy, na terenach zielonych przy TAURON Arena Kraków. Zależy nam na pokazaniu kolejnego, atrakcyjnego i zielonego obszaru Krakowa. Tutaj rodziny będą mogły razem, aktywnie spędzić czas biorąc udział w różnorodnych pokazach, warsztatach i konkursach, będzie również możliwość skorzystania z porad i badań, których udzielać będą pracownicy służby zdrowia. Ciekawe pokazy i moc atrakcji, nie tylko dla najmłodszych, przygotują przedstawiciele służb mundurowych. Tematem przewodnim Święta będzie szeroko rozumiana aktywność ponad pokoleniowa rodzin, pod hasłem: „Rodzina to drużyna”.

Teren Święta zostanie podzielony tematycznie: Rodzina to drużyna w kulturze, w sporcie i rekreacji, w edukacji i rozrywce, w ekologii, w zdrowiu i w bezpieczeństwie. W wydzielonych obszarach będą odbywać się pokazy, prezentacje i animacje w tym przeprowadzenie pokazów z zakresu ratownictwa (w tym m.in. drogowego i wodnego), pokazy straży pożarnej, straży granicznej i wojska.

Będzie również możliwość podzielenia się z potrzebującymi najcenniejszym darem jakim jest krew w specjalnie zorganizowanym punkcie krwiodawstwa - „Krwiobus”. Chętni będą mogli również zarejestrować się w bazie dawców szpiku prowadzonej przez Fundację DKMS. Pracownicy Służby Zdrowia będą udzielać porad i prowadzić akcje profilaktyczne. Panie z grupy wiekowej od 50 do 69 (zgodnie z zasadami refundacji NFZ) będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii. Wszyscy Krakowianie będą mogli wesprzeć podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami poprzez udział w zorganizowanej na rzecz Krakowskiego Schroniska dla Zwierząt zbiórce zabawek i żywności, drobne datki składane do puszek, czy też poprzez adopcję psów z krakowskiego schroniska. Na scenie zlokalizowanej w centralnym miejscu, cały czas będzie można podziwiać i oglądać występy solistów, grup wokalnych i tanecznych, spektakle teatralne i różnorodne pokazy. Tutaj, będzie miał miejsce koncert finałowy – przy dźwiękach znanych i lubianych utworów można będzie pośpiewać i zatańczyć.

Wspólne świętowanie pokaże, że Kraków jest miastem przyjaznym rodzinie, atrakcyjnym miejscem zamieszkania i pobytu, dbającym o rozwój, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i gości.

Zapraszamy do udziału wszystkie krakowskie rodziny oraz gości przebywających w Krakowie!

Szczegółowy program Święta Rodziny Krakowskiej jest dostępny na stronie >> www.kkr.krakow.pl